Yandex Metrica

Sitede Ara

Dünyanın en zengin 400 insanı belli oldu! Birincilik el değiştirdi

Dünyanın en zengin 400 insanı belli oldu! Birincilik el değiştirdi

Forbes 400 sıralamasında taht el değiştirdi. Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, Amazon'un sahibi Bezos'u geçerek ilk kez ilk sırada yer aldı.

Yaşam

23.01.2024, 19:51

Forbes'in 41. defa açıkladığı ABD'nin en zengin 400 iş adamı listesine göre bu yıl ilk kez teknoloji şirketleri sahibi Elon Musk, geçen yıla göre servetini 60 milyar doların üzerinde artırarak ilk sıraya yerleşti.

Ünlü oyuncu ikinci evliliğini yaptı! Merve Dizdar kiminle evlendi? Ünlü oyuncu ikinci evliliğini yaptı! Merve Dizdar kiminle evlendi? Haberi Görüntüle

BILL GATES UÇUNCÜ SIRADA

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Musk 2022'de 4 yıl üst üste birinci sırada yer alan eski Amazon CEO'su Jeff Bezos'u ikinci sıraya iterken, ABD'nin en zengin iş insanı olan Musk'ın bunu Tesla hisselerindeki yüzde 11'lik hisse artışına borçlu olduğu belirtildi. Listede, Amazon hisselerinde yüzde 27'lik bir kayıp yaşayan 2 numaralı Bezos'u, eşiyle birlikte kurduğu vakfına yılın başlarında 20 milyar dolar bağışlamasına rağmen yazılımcı ve yatırımcı iş insanı Bill Gates takip etti.

Space X'te taciz skandalıyla gündeme gelmişti! Elon Musk'ın 12'inci çocuğu ortaya çıktı! Space X'te taciz skandalıyla gündeme gelmişti! Elon Musk'ın 12'inci çocuğu... Haberi Görüntüle

ZUCKERBERG İLK 10'A GİREMEDİ

En zengin ABD'li iş insanı listesindeki ilk 20 kişinin 1,6 trilyon dolar değerindeki servetinin, Forbes 400'ün toplam servetinin yüzde 40'ına karşılık geldiği kaydedildi. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ise geçen yıl 3 numarayı işgal ettiği listede 11. sıraya gerileyerek ilk 10'a giremedi. Eylül 2021'den bu yana servetinin yarısından fazlasını (76,8 milyar dolar) kaybeden Zuckerberg, son bir yılda en çok para kaybeden Forbes 400 zenginleri arasında ilk sırada yer aldı.

Kayserili Menekşe teyze Kim Milyoner olmak İster'e damgasını vurdu! Yurtdışında aldığı eğitimle herkesi şaşırttı! Kayserili Menekşe teyze Kim Milyoner olmak İster'e damgasını vurdu! Yurtdışında... Haberi Görüntüle

14 YIL SONRA GELİRLERİ DÜŞTÜ

Forbes Wealth Editör Yardımcısı Chase Peterson-Withorn, Forbes 400'ün geçen yılki toplam varlığının 4,5 trilyon dolar olduğunu bu yılki toplamın ise 500 milyar dolar daha az olduğunu belirtti.
Withorn, “Zenginler her zaman daha da zenginleşmiyor. Birçok Amerikalı gibi ülkedeki en zengin 400 kişi, borsada yavaşlama yaşıyor. Toplamda bir yıl öncesine göre yüzde 11 daha fakirler" ifadelerine yer verdi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading