Yandex Metrica

Sitede Ara

Bülent Ersoy vasiyetini açıkladı! Ölümünden sonra yapılması gerekenleri anlattı: Mezarım çok şık olsun, aman ha...

Bülent Ersoy vasiyetini açıkladı! Ölümünden sonra yapılması gerekenleri anlattı: Mezarım çok şık olsun, aman ha...

Şarkılarıyla Türk müziğine yön vermiş, kariyeri boyunca en çok konuşulan sanatçılar arasında yerini almış 71 yaşındaki ünlü şarkıcı Bülent Ersoy Anneler Günün'nde annesini ziyaret etti. Ünlü şarkıcı menajerine vasiyetini açıkladığını anlattı. 

Yaşam

14.05.2024, 14:00

Türkiye'nin en sevilen arabesk şarkıcılarından olan 71 yaşındaki Bülent Ersoy sosyal medya hesabı instagram üzerinden annesi Neca Poyraz'ın Anneler Günü'nde mezarına gittiği anları paylaştı.  Ünlü şarkıcı Ersoy, instagram hesabı üzerinden annesinin mezarının yerini Süleyman Soylu'nun bulduğunu açıklandı. 

Bülent Ersoy'un menajeri, Haluk Şentürk'e vasiyetini açıkladığını ve detaylarını anlattı.

Murat Boz, Tuba Büyüküstün ile aşk mı yaşıyor? Çıkan dedikodular hakkında ilk açıklama geldi! Murat Boz, Tuba Büyüküstün ile aşk mı yaşıyor? Çıkan dedikodular... Haberi Görüntüle

ANNESİNE ÖZEL MEKTUP YAYINLADI

Bülent Ersoy sosyal medya hesabı instagram üzerinden yaptığı paylaşımda, annesine özel yayınladığı mektubu paylaştı. Ersoy yaptığı paylaşımda; "Annemmm... Merhaba... Bugün Anneler Günü... Senin günün... Ama aslında her gün, her saat, her dakika, her saniye ve her salisem senin hayalin ve de seni anarak geçirdiğim tüm zamanlarım senin günün benim için... Telefonun hâlâ telefonumda kayıtlı duruyor." dedi. 

Annesinin arkasından üzüntüsünü dile getiren ünlü sanatçı, "Biliyor musun seni yüce Hakk'ın rahmetine ve ebedi istirahatgahına ellerimle tevdi ettikten sonra senden ayrı kaldığım ilk zamanlarımda alışkanlıkla hep senin telefonunu arayıp seninle mutad yapmış olduğumuz her günkü konuşmalarımızı sürdürmek üzere kendi telefonuma gitti ellerim. Ama ama ama şarkıdaki gibi gönlüm kırık, gözüm yaşlı, dudağımda hıçkırık oldu hep anam..." dedi.

Dubaili milyarder ailenin teklifini reddetti! Can Yaman o teklifi işte bu sözlerle geri çevirdi! Dubaili milyarder ailenin teklifini reddetti! Can Yaman o teklifi işte... Haberi Görüntüle

ANNESİNİN MZARINI SÜLEYMAN SOYLU BULMUŞ

Bülent Ersoy annesinin mezar yerini Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun buluğunu belirterek, "Laf aramızda aslında sen onları pek sevmezdin, çünkü sen koyu bir zihniyetle ödün vermeksizin Sayın İsmet İnönü Paşa ve Sayın Bülent Ecevit yani nam-ı değer Karaoğlan taraftarı idin yâ hâni... Ama yüce Allah'ın hikmetinden sual olunmaz misali Zincirlikuyu Mezarlığı'nın o en nadide bölümünde tam Zincirlikuyu Camii'nin karşısındaki o mezar yerini sana 10 dakika içerisinde kim buldu dersin? Eski İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu..." dedi.

Mesleği nedeniyle kazandığı saygınlığı ve özel hayatındaki davranılarından yakınan Ersoy, annesine yazdığı mektupta; "Şimdi ne olur bana kızma ama ben o insana ömrümün son nefesime kadar nasıl duacı olmayayım anneciğim yaaa... Aslında beni bilirsin... Ben de aynen senin gibi kuyruğu her zaman hep dik, Yüce Allah'ımdan başka hiçbir kimseden hiçbir şey talep etmeyen, etek öpmeyen, burnum düşse burnumu düştüğü yerden almayan ve hiç kimsenin önünde diz çöküp de eğilmeyen, senin çocuğun aynen... Ama konu kendim değil, kendi menfaatlerim değil, konu sendin anneciğim... Allah'ım yüzden gözden düşürmesin, 52 yıldır vermiş olduğum mesleki emeklerimin karşılığında elde etmiş olduğum saygınlığım daim olsun, ne mutlu bana ki açtığım o telefon cevapsız bırakılmadı, o yüzden hem mutlu, hem gururlu, hem de gerek şahsım gerekse senin adına çok huzurlu olmuştum o talebim acil cevaplandı ve oluşturuldu diye, o zaman işte onun içindir ki o insana hem vefa borçlu hem de müteşekkirim son nefesime kadar işte anneciğim..." dedi.

Doğum esnasında ölümden döndü! Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay çifti bebeklerini kucağına aldı! Doğum esnasında ölümden döndü! Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay... Haberi Görüntüle

BÜLENT ERSOY VASİYETİNİ AÇIKLADI

Vasiyetini tek tek açıklayan Ersoy, ''Haluk'a ben de vasiyet ettim ve 'Bana bak beni de sen gömeceksin, aman ha mezarım çok şık olsun, çok çok temiz olsun ve her gün kloraklarla, çamaşır suları ile yıkanıp temizlensin, çiçeklerim hep taze konsun, üzerime konan çiçekler ve hepsinden de önemlisi sürekli dualar okuttur bana en güzel sesli hocalarla' diye ona da vasiyet ettim... Anne senin mezar yerin de tam Zincirlikuyu Mezarlık Camii ile karşı karşıya ne mutlu sana ki tüm vakit namazları kılınmadan önceki okunan o ezan sesleriyle ne kadar huzurlusundur inşallah!!! Aslında sen namaz kılmaz, oruç tutmazdın ama sadece mübarek Ramazan ayında değil senelerin çoğunlukla neredeyse tüm günleri fakire, garibana açıktı senin sofran ve de çantan..." dedi.

Dünyanın en kötü kokan 8 yiyeceği! Cesareti olanlar deneyebilir! Dünyanın en kötü kokan 8 yiyeceği! Cesareti olanlar deneyebilir! Haberi Görüntüle

GÖZYAŞLARI İÇİNDE MEKTUBUNU TAMAMLADI

Ağlamaktan mektubunu yazamadığını belirten ünlü şarkıcı Ersoy, uyaptığı paylaşımda, annesine dua etti, Ersoy, "Yedirmeyi, içirmeyi, yardım etmeyi, yardımcı olmayı çok severdin... Kapına hep çocuklar gelir sana 'Necla anneanne' derdi ve sen hiçbir zaman boş geri çevirmezdin o minnoşları ve gelen tüm insanları... Dilerim ki yüce Allah'ım da hayırlara vesile kılsın dergah-ı izzetinde senin bu hayırlarını inşallah anammm benim... Aslında daha çok şeyler var gönülde yazmak istediğim, seninle konuşmak istediğim ama ağlamaktan yazamıyorum çünkü harfleri tam göremiyorum, yanlış bir kelime yazarım diye de çok dikkat ediyorum, çünkü sen Türkçe'yi çok iyi bilerek çok dikkatli ve hakkını vererek kullanırdın annemmm... Beni bağışla, bana hakkını helal et, çünkü musikinin dışında belki sana tam lâyık bir evlat olamadım ama sen yaşarken sevgi ve şefkatinle hep korudun, kolladın ve de sırtımdaki koruyucu çelik bir yelek oldun bana her zaman, her yerde, herkeslere karşı... Ve... Dünyaya gelişimdeki durumumu hiç mi hiç yüzüme vurmadın. Ki sen de benim kadar tüm gerçekleri bildiğin hâlde canım annemmm... Mekânın cennet, ruhun şâd, Anneler Günü'n kutlu olsun canım anneciğim." dedi. 

Bülent Ersoy'un annesi Necla Poyraz'ın ise 27 Nisan 2020 yılında vefat ettiği mezarının Zincirlikuyu'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bulunduğu biliniyor.

 

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

4

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Yaşam


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading