Yandex Metrica

Ağrı bayram namazı saati kaçta 2022? Ağrı Kurban Bayramı namazı vakti ne?

Ağrı bayram namazı saati kaçta 2022? Ağrı Kurban Bayramı namazı vakti ne?

Ağrı bayram namazı saati kaçta araması internette yapılıyor. Dört gün sürecek Kurban Bayramı, 9 Temmuz 2022 tarihinde birinci günü kutlanacak. Müslümanlar bayramın birinci gününde bayram namazı kılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2022 Kurban Bayramı namaz saatlerini açıkladı. Peki Ağrı bayram namazı saati kaçta 2022? Ağrı Kurban Bayramı namazı vakti ne?

Yaşam

23.01.2024, 19:29

Kurban Bayramı sabahında eda edilecek olan bayram namazı tüm Türkiye'de eda edilecek. Kurban Bayramı namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Ağrı bayram namazı saatleri internette aranıyor. Peki Ağrı bayram namazı saati kaçta 2022? Ağrı Kurban Bayramı namazı vakti ne?

Murat Boz, Tuba Büyüküstün ile aşk mı yaşıyor? Çıkan dedikodular hakkında ilk açıklama geldi! Murat Boz, Tuba Büyüküstün ile aşk mı yaşıyor? Çıkan dedikodular... Haberi Görüntüle

AĞRI BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇTA 2022? AĞRI KURBAN BAYRAMI NAMAZI VAKTİ NE?

Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamasına göre Ağrı Kurban Bayramı namazı saat 05:22 itibari ile kılınacak.

Milyonlar havada uçuştu! Kral Charles'in serveti açıklandı! Köşeyi dönen Kral zenginliğiyle annesini geride bıraktı! Milyonlar havada uçuştu! Kral Charles'in serveti açıklandı! Köşeyi dönen Kral... Haberi Görüntüle

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

İki rekattan oluşan bayram namazı şu şekilde kılınır:

1. Rekat

Niyet ettikten sonra tekbir alınır ve eller bağlanır,

"Sübhaneke duası"nı okur,

Yeniden eller kulak hizasına kaldırılarak tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır,

Tekbir alınır ve bu sefer eller göbek hizasında bağlanır.

İmam "Euzü besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat bu sırada imamı dinler.

Rüku ve secde yapılarak 2. Rekata kalkılır.

2. Rekat

İmam; gizlice "Besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat sessizce imamı dinler.

Ardından tekrar tıpkı iftitah tekbiri gibi eller yeniden kulak hizasına kaldırılarak tekbir alınır ve eller yanlara bırakılır,

Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır,

Tekbir alınır ve eller son kez yanlara salınır,

Son olarak 4. Tekbir alınır bu sefer eller kulak hizasına kaldırılmaz ve rükuya gidilir.

Rüku ve secdenin ardından oturulur, "Tahiyyat, Salli-Barik duaları" okunur ve önce sağ tarafa sonra sola selam verilerek namaz tamamlanır.

Müezzinin refakatinde cemaat, 3 defa tekbir (teşrik) getirir. Ardından imam hatip bayram hutbesini okumaya başlar.

Uzun yaşamın sırrı bu rakamda! Söyleyenler yüz yaşını görüyor Uzun yaşamın sırrı bu rakamda! Söyleyenler yüz yaşını görüyor Haberi Görüntüle

BAYRAM NAMAZI KAÇ REKATTIR?

Yılda iki defa kılınan bayram namazı öncesi din görevlileri namazın nasıl kılınacağı ve nasıl niyet edileceği hakkında bilgi verir. Bayramın birinci günü sabah namazının ardından güneş doğduktan sonra kılınır. Bayram namazı toplamda 2 rekattan oluşur.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading