Spor camiası yasta! Milli judocu hayatını kaybetti

Sivas'ta 1,5 yıldır omurilik kanseri tedavisi gören milli judocu Nurdan Almalı'dan acı haber geldi. Almalı 23 yaşında hayata gözlerini yumdu. Almalı, Sivas'ta Yukarı Tekke Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Spor 25.06.2022, 15:42
Spor camiası yasta! Milli judocu hayatını kaybetti

Jodocu Nurdan Almalı, başarılı bir spor hayatı geçirdikten sonra 1,5 yıl önce boyun ağrısı şikayeti ile Sivas Cumhuriyet Ünviersitesi'ne başvurdu. Almalı'nın boynunda bir kitlenin olduğu ve kansere çevirdiği belirlendi. Almalı bu süreçte bir çok kez çeşitli ameliyat ve kemoterapi tedavisi görerek hastalığı atlatmaya çalıştı.

ALMALI HASTALIĞININ AĞIRLAŞMASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Son zamanlarda ise boynundaki kitle nedeniyle hastalığı vücudunun çeşitli yerlerine de yayıldı. Almalı son 5 ayını ise yatağa bağımlı olarak geçirdi. Almalı, hastalığının ağırlaşması sonucu hayatını kaybetti.

BAŞARILARLA DOLU BİR HAYAT

8-9 Haziran 2019'da Bosna Hersek'in Zvornik kentinde gerçekleştirilen Gençler Balkan Judo Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Milli sporcu ayrıca 2019'da Atina'da düzenlenen Gençler Avrupa Kupası'nda ise 5'inci olmuştu. Nurdan Almalı Sivas'ta Yukarı Tekke Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

TJF'DEN ALMALI İÇİN TAZİYE MESAJI

Türkiye Judo Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Sivas bölgesi kadın milli takım judocularımızdan 63 kiloda ülkemizi temsil eden Nurdan Almalı'nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine, camiamıza ve sevenlerine başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!