banner2

Son dakika: Burak Yılmaz futbolu bıraktı! Fenerbahçe itirafı olay

Son dakika haberleri... Milli futbolcu Burak Yılmaz, futbolu bıraktığını açıkladı. Burak Yılmaz, ''Bugün bu basın toplantısını neden yapıyoruz. Dün akşam dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi stadyumda el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmeyi ama kısmet olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum" dedi.

Spor 05.06.2023, 16:05 05.06.2023, 17:07
Abone ol

Hollanda takımlarından Fortuna Sittard'dan ayrılan milli futbolcu Burak Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında futbola son noktayı koyduğunu açıkladı.

''KARİYERİMİ SONLANDIRIYORUM''

Futbolu bıraktığını açıklayan Burak Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti; 

"Bugün bu basın toplantısını neden yapıyoruz. Dün akşam dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi stadyumda el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmeyi ama kısmet olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum. 22 senelik bir tecrübem var. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük hocalarıyla çalıştım. Onlara teşekkür ediyorum. Futbolun arka plandaki emektarlarına teşekkür etmek istiyorum. Bana katlanmak kolay değildi, o yüzden hepsi hakkını helal etsin."

''FENERBAHÇE İÇİMDE UKTEDİR''

''4 büyük kulübümüzde oynamak. Bana bu nasip oldu. 4 tane büyük çınar kulübümüze teşekkür ediyorum. Hepsinde aynı başarıları yakalayamasam da bana güvenip, bana kapılarını açmaları benim için çok değerli. Hepsini ayrı ayrı kalbimde yeri vardır." diyen Burak Yılmaz, ''4 büyük kulübün de gönlümde yeri farklıdır ama Galatasaray'da yaşadıklarım her zaman kalbimin farklı bir yerinde olacaktır. Fenerbahçe'de yeniden forma şansı bulmak isterdim. İçimde uktedir. Yeniden forma şansı bulmak ve gol atmak isterdim. Fenerbahçe'de çektiğim acılar beni bugünlere getirdi. Bugünkü kariyerimde Fenerbahçe'nin etkisi büyüktür. Fenerbahçe'de yeniden forma şansı bulmak isterdim. 1 tane gol at be kardeşim.'' ifadelerini kullandı.

"ŞENOL HOCA BAŞIMIN TACIDIR"

Şenol Güneş'ten övgüyle bahseden Burak Yılmaz, "Şenol hocamın yanından geldim buraya. Hocamın da tabiki bizlerle alakalı bir düşüncesi vardı ama bunu bana bildirmedi. Düşüncesi olduğunu da biliyorum. Hocamın aklında benimle alakalı bir şey olduğunu biliyorum. Ama bana deklare etmedi. Şenol hocamın aklında mutlaka benimle alakalı bir şey vardır ama yoksa da problem değil. Şenol hocam benim başımın tacıdır. Bütün hocalarıma çok teşekkür ediyorum, hepsinden bir şeyler aldım ama Şenol Güneş'in bendeki yeri bambaşkadır. Benim 20 yaşındaki kafamla Şenol Güneş ile buluşsaydım Şenol hocayı delirtirdim herhalde. İyi ki 25 yaşından sonra buluşmuşum onunla." dedi.

"CENK TOSUN VE ENES ÜNAL'A GÜVENİM SONSUZ"

"Hollanda'ya yaptığım hat-trick gecesinde çok mutluydum. Avrupa Şampiyonası'nın ikinci maçından sonra ise odadan bile çıkmadım. Galler maçından sonra çok mutsuzdum. Enes Ünal çok talihsiz bir sakatlık yaşadı. Cenk Tosun'un performansı ortada. Cenk ve Enes'in Milli Takım'da gerekli etkiyi yaratacağını düşünüyorum. Onlara güvenim sonsuz. Altyapıdan da gelenler olacaktır, yeni isimler de bulmalıyız. Genç takımlardaki iyi oyuncuları da biliyorum. Mesela adını şu an hatırlayamadım ama Beşiktaş U17 takımında iyi bir golcü var."

"MANCINI BENİ DAVET ETTİ"

İtalyan teknik adam Mancini'den teklif aldığını dile getiren Burak Yılmaz, "Mancini ve Galtier ile görüştüm. Hatta Mancini beni oraya davet etti. Benim derdim hemen bir yerden başlayayım değil. Yavaş yavaş, çok bir acelem yok. Eğitimlerimi alıyorum. Fortuna Sittard'a 5 senelik proje için gittim, hoca olacaktım. Sonra beraber yürüyemeyeceğimizi, aynı çizgide olmadığımızı gördük. Sonrasında birlikteliğimizi sonlandırdık, geçmiştir ve bitmiştir. Önümüze bundan sonra bu şekilde bakacağız." diye konuştu.

"ICARDI GALATASARAY'DA KALMALI"

Galatasaray'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Burak Yılmaz, şunları kaydetti;

"Icardi çok önemli bir oyuncu. Galatasaray ile kimyasu tuttu. Bence devam etmeli. Galatasaray'da her zaman çok santrforlar ve kaleciler oynamıştır her zaman. Icardi mutlaka Galatasaray'da kalmalı ama kalamasa da Galatasaray daha iyisini bulur zaten."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!