Yandex Metrica

Kulüpler TFF seçimleri konusunda hemfikir: İşte istenen seçim tarihi

Kulüpler TFF seçimleri konusunda hemfikir: İşte istenen seçim tarihi

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, Türk futbolunun menfaati için seçimin en kısa sürede yapılması gerektiği konusunda bütün kulüplerin hemfikir olduğunu söyledi. Koç, "18 Temmuz'un, yeni sezon yapılanması ve yeni gelecek başkanın elini kolunu bağlaması açısından uygun olmayacağını düşünüyoruz. Bu konuda fikir birliği var." dedi.

Spor

17.04.2024, 20:15

Kulüpler Birliği, 14 Süper Lig kulübünün temsilcileriyle toplandı. Maslak'ta yapılan toplantı sonrası açıklamlarda bulunan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, TFF seçimlerinin 18 Temmuz'dan daha önce bir zamanda yapılmasını kabul ettiklerini ve bu konuda tüm kulüplerin hemfikir olduğunu söyledi. Koç,  "Bunun için muhtelif yöntemler var. Hukuken bunun iki yöntemi var; imza toplamayla seçime gidersek en erken haziran ayının üçüncü haftasında seçim oluyor. Ama bizim istediğimiz haziran ayının başında olması. Bunun için de TFF'nin alacağı kararla mümkün. 18 Temmuz'un, yeni sezon yapılanması ve yeni gelecek başkanın elini kolunu bağlaması açısından uygun olmayacağını düşünüyoruz. Bu konuda fikir birliği var, 'Diyalogla yapalım, diyalog ve imzayla yapalım, imzayla zaten yapmak zorundalar' gibi değişik düşünceler var." dedi.

Son dakika... Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu Son dakika... Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu Haberi Görüntüle

"YENİ GELECEK FEDERASYONUN ÖNÜ AÇILMALI"

Haziran ayı başının seçim için uygun bir tarih olduğunun altını çizen Ali Koç, "TFF'nin iradesiyle yapılacak seçimin en çabuk gerçekleştirilme süresi 22 gün. Bugünden hareket edersek mevcut sezonun bitiminde seçimlerin yapılması söz konusu. Yeni gelecek federasyonun önünün daha açık olacağını düşünüyoruz. Kulüpler Birliği olarak ortak hareket etme kararı aldık. Haziran ayı için seçim isteyeceğiz. Bir heyet oluşturduk. Bu heyet, TFF'yi ziyaret ederek aldığımız kararları, duygu ve düşünceleri kendilerine aktarıp, erken seçimi neden talep ettiğimizi anlatacaklar. Bu arada imza toplama süreci de devam edecek. Arada bayram olmasaydı imzalar çoktan toplanmıştı." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da ayrılık resmileşti: KAP'a bildirim yapıldı Galatasaray'da ayrılık resmileşti: KAP'a bildirim yapıldı Haberi Görüntüle

"BAZI ALT LİG KULÜPLERİ ARANMIŞ"

Bazı alt lig kulüplerinin aranarak imza atmamalarının istendiğini söyleyen Koç, bunu yapan kişinin istifa etmesi gerektiğini ifade etti. Koç, "Aramızda bir konudan rahatsız olan kulüplerimiz var. İsim vermeyeceğim ama TFF yöneticilerinden bazılarının özellikle alt lig kulüplerini arayarak menfaat ve maddi anlamda destek konuşmaları yapmalarını son derece yadırgadık. TFF'nin bir yönetim kurulu üyesinin, kulüpleri arayarak 'imza vermeyin' demelerini sizlerin önünde açıklamak istedik. Doğru olanı, bu arkadaşın istifa etmesi. Burada şu anda 14 kulüp var, 6 kulüp toplantıya katılamadı. Ama net bir şekilde hepimizin tek vücut olduğu konu haziran başında seçimin yapılması. İnşallah arzuladığımız noktaya hep beraber gelebiliriz. Federasyonumuz bu yönde hareket etmeyi kabul etmediği takdirde biz ikinci alternatifi elimizde tutacağız. O da birkaç gün içinde tamamlanacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig ekibine transfer yasağı! FIFA karar verdi Süper Lig ekibine transfer yasağı! FIFA karar verdi Haberi Görüntüle

"BÜYÜKEKŞİ ADAY OLMAYACAKTIR"

Ali Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yeniden adaylığıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: "Mevcut başkanın aday olup olmayacağı da kafa karışıklığı konusu oldu. Bazı kulüplerde aday olacağı, bazı kulüplerde aday olmayacağı bilgisi var. Bizim anladığımız aday olmayacağı yönünde. Ama çoğunluğun düşüncesi, yeni bir kadroyla, taze kanla yeni sezonun planlamasının yapılması. Genel kanı aday olmayacağı, olmasının da yanlış olduğu yönünde. Aday olması durumunda ise Kulüpler Birliği'nden destek alamayacağı yönünde görüş var."

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Spor


Loading