banner2

Fikret Orman konuştu ortalık fena karıştı: Fareler kaçar gider

Fikret Orman'ın açıklamalarının tamamlanması ile salonu terk etmesinden sonra Beşiktaş Genel Kurulu'nda gerilim yaşandı. Divan üyeleri, 'Yok öyle başkan! Kaçıp gitme. Oturup dinleyeceksin bizi. Fareler her zaman kaçar gider.' sözlerine yer verdi.

Spor 20.11.2021, 11:51 20.11.2021, 12:23
Abone ol

Beşiktaş Kulübü 2021 yılı 3'üncü Olağan Divan Kurulu toplantısı Vodafone Park'ta yapılıyor. Daha önce divan kurulu toplantısında yer alacağını açıklayan eski başkan Fikret Orman da toplantıya katıldı. Fikret Orman'ın divan kurulu toplantısında yaptığı konuşma ortalığı gerdi. 

'BU MUHALEFET KİM?'

Fikret Orman yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Geçen divanda Ahmet Nur Çebi benimle ilgili tam 35 defa konuştu. Çocuklarım 'Baba TT oldun' dediği için konuşmaya karar verdim. Benim itibarımla oynamanın kimseye kazandıracağı bir şey yoktur. Başkan arada konuşmalarında 'Muhalefet şöyle yapıyor' diyor. Bu muhalefet kim? Benden bahsediliyorsa bunun açıklıkla ifade edilmesi lazım. Ben böyle işlerin içine asla girmem. Ben, bana yaptırıldığı gibi kimseye küfür falan, taraftarlarla organizasyonlar yapmadım. Ljajic ilk sene iyi oynadı. Biz de bonservisini aldık. Ghezzal geçen seneki gibi oynuyor mu? Hayır. Şimdi yönetim yanlış mı yapmış oldu? Ben Yıldırım Demirören gibi 10 milyon dolar ile kulübü alıp 330 milyon dolar ile bırakmadım. Yaptığımız işler ortada.

'BU DEDİKODULARI HAK ETTİK Mİ?'

Ne emekler verdik. Bu dedikoduları hak ettik mi? Menajerlere ödemeler yaptırmışım. Bırakın menajeri bir kişiye 100 TL ödeme yapmadım. Ben para bulma tarafındaydım. Hangi menajere ödeme yaptırmışım? benim itibarımla oynamak kimseye bir şey kazandırmaz. Bana yaptılar ama ben yapmam. Ben kimseye parayla küfür ettirmem.ben senelerce başkanlık yaptım. Başkanlığın, yönetim kurulu üyeliğinin nasıl zorluk olduğunu iyi bilirim. Çok zor şu anda. Döviz almış başını gidiyor, kontratlar var... Uykusuz geçirdiğiniz günler olur. Dışarıdan kolay gözükür ama öyle değildir. Toplantılar yapılıyormuş. Kabadıylara telefon açtırtılıyormuş, kim açtırıyormuş? Kim peki? Kim olduğunu söyleyin. Açanlar kim, açtıranlar kim?

'SANKİ GAVURİSTANDAN GELDİM YA'

Biz kendi dönemimizde ne yaptıysak Beşiktaş için yaptık. Şu anki yönetimin yaptığı gibi. Bugün borçların bu düzeyde olmasına benim katkım var, TL'ye çevirttim borçları. 5 küsürdü o zaman kur, şimdi 11 küsür. Yapmasam borç sırf kurdan %100 katlanmıştı. Bir tanesi yönetim tarafından ibra edilmediğimde oldu. Beşiktaş'ı germek gibi bir niyetim yok ama damarıma çok gelindiğinde üzülüyorum.Ben sanki başka bir yere hizmet ettim! Ben sanki gavuristandan geldim ya! Ben sizin aranızdan geldim.''

'FARELER HER ZAMAN KAÇAR'

Fikret Orman'ın açıklamalarının tamamlanması ile salonu terk etmesinden sonra Beşiktaş Genel Kurulu'nda gerilim yaşandı. Ali Rıza Dizdar, isim vermeden Fikret Orman'ı hedef alan konuşmalar yaptı ve şu sözler sarf etti; "Bir konuşmacı geldi, konuşmasını yaptı kaçtı. Benim umurumda değil. Fareler her zaman kaçar gider. Kargalar da kartallardan kaçar giderler."

'GEÇ BU İŞLERİ'

Divan üyesi Hasan Bozkurter ise "Bütün tribünler, "Paralar nerede Fikret Başkan?" dediğinde cevabını verecektin. Geç bu işleri! Yok iki tane kule yapmış, kartal dikecekmiş. Sen bu kulübün dibine tüy diktin tüy!" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!