banner2

Fatih Terim'den Marsilya maçı öncesi açıklama: Pişman değilim

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ve oyunculardan Diagne, Marsilya maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Spor 29.09.2021, 19:25 29.09.2021, 20:50
Abone ol
Fatih Terim'den Marsilya maçı öncesi açıklama: Pişman değilim

Galatasaray'da teknik direktörü Fatih Terim ve futbolcu Mbaye Diagne, UEFA Avrupa Ligi'nde yarın oynayacakları Marsilya maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İYİ BİR TAKIMLA OYNAYACAĞIZ

"İyi bir takımla oynayacağız, bu sene özellikle iyi başlayan bir Marsilya. Çok iyi bir takımla oynayacağımızdan emin olabilirsiniz, seyrettiğimizde de bunu gördük. İlk maçı Lokomotiv ile oynadılar, son dakikadaki golle berabere kaldılar. Marsilya, bugün Fransa Ligi'nde de iyi maçlar oynayan, iyi kadroya sahip, her an oyun içerisinde konsantrasyonu kaybederseniz cezasını kesebilecek yeteneklere sahip bir takım. Rakibimizin bu durumuna saygı duyuyorum. İyi bir takımla oynayacağımızı rahat rahat söyleyebiliriz." dedi.

GALATASARAY İÇİN VAZGEÇTİKLERİMDEN HİÇBİR ZAMAN PİŞMANLIK DUYMADIM

"O gün sorulan soru, içeride bulunduğum durum, ayrıca duygusal bir cevap olduğunun soruyu yanıtlarken de bulunduğum durumun karşıdaki insanlara geçtiğinin de farkındayım çünkü öyleydi. Ben duygularla yaşayan bir insanım. Olumlu, olumsuz tüm hisleri Galatasaray taraftarıyla paylaşan, onunla büyüyen bir insanım. Ben burada gözümü açtım, burada kazandım, burada kaybettim. Hayatımdaki tüm duyguları neredeyse Galatasaray'da tattım, onunla beraberken kattım. Başka bir yer de pek olmadı. Galatasaray için vazgeçtiklerimden hiçbir zaman pişmanlık duymadım. 68 yıllık hayatımın yarısını Galatasaray'a vermişim, dolayısıyla bu süreyi hep karar vererek geçirmişim. Çok dinlerim, herkesten bir şey öğrenmeye çalışırım, fikirlerini sorarım. Benimle çalışanlar bilir ki herkesin fikri benim için çok önemlidir. Sürekli öğretmek için değil öğrenmek için de çabalarım. Bir karar alırken çok düşünürüm, sizden mutluluk beklentisi olan insanlar var, onları üzmemek için hareket eden biriyim, sonunda olumlu ya da olumsuz her şeye hazırlıklı olmanız gerekiyor.

YENİ BİR GALTASARAY FİKRİ BENİ ÇOK HEYCANLANDIRIYOR

"1998-99-2000-2001-2002 doğumlu oyuncularla yeni bir Galatasaray fikri beni çok heyecanlandırıyor. Onları da anlayabildiğimi, onlarla da aynı frekansı yakalayabildiğimi, ortak düşünceler üzerinde hemfikir olduğumuzu görmek beni motive ediyor. Son zamanlardaki gidişatın bana farklı şeyler düşündürmesi, yeni jenerasyonların gelişimi ve büyük kararların alınmasıyla ilgili değil. Eğer öyle anlaşıldıysa öyle olmadığını söylüyorum. O gün yaptığım açıklamalar büyük kararlar alınmasıyla ilgili değildi. Galatasaray'ın kendi değerlerine bağlı kalması ve tüm bireylerin nerede olurlarsa olsunlar, aynı sevgiyle Galatasaray'a yaklaşması lazım. Benim Galatasaray'da veya Galatasaray'dan 50 yıldır gördüğüm de anlatmak istediğim de budur."

CENGİZ ÜNDER, TEHLİKELİ VE ÖNEMLİ BİR OYUNCU

"Sheriff antrenörünü okudum, 'Başarımız varsa, federasyona teşekkürler, yabancı sayısını serbest bıraktı' diyor. Marsilya'da başladığından beri çok iyi oynuyor, Avrupa'daki önemli temsilcilerimizden biri. Marsilya'yla uyuştuklarını görüyorum. Seyrediyorum, çok da mutlu oluyorum. Tehlikeli, önemli bir oyuncu. Dikkat etmemiz gerekecek. Onunla gurur duyuyorum." dedi.

"FATİH TERİM'LE BABA OĞUL GİBİYİZ"

Takımdaki rekabet sorusunu yanıtlayan Mbaye Diagne ise, "Üç forvetiz ve hepimizin üzerine düşen görevler var, bunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Son kararı hocamız veriyor. Marsilya maçını kazanmaya geldik, umarım kazanarak ayrılacağız. Marsilya'nın büyük bir kulüp olduğunu biliyorum ama biz işimizi yapmaya ve kazanmaya geldik" dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile ilgili de soruları yanıtlayan Diagne, "Sosyal medyada paylaştığım gönderinin kulüp ve hocayla bir ilgisi yok. Futbolcular da insan ve duygusal tarafları var, bazen reaksiyon gösterebiliyorlar." açıklamasında bulundu.

Teknik direktör Fatih Terim ile de aralarında baba oğul ilişkisi olduğunu vurgulayan Senegalli oyuncu, "Hocamızla iyi bir ilişkimiz var, antrenman öncesinde veya sonrasında şakalaşıyoruz. Hocamız da İtalyanca konuşuyor, İtalyanca konuşma şansımız var. Aramızda baba oğul ilişkisi var, çok memnunum." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!