Yandex Metrica

Fatih Tekke'den Galatasaray'lı oyuncu için övgü! "Her şeyiyle santrafor"

Fatih Tekke'den Galatasaray'lı oyuncu için övgü! "Her şeyiyle santrafor"

Süper Lig'in küme düşme potasında yer alan İstanbulspor'da teknik direktörlük görevini yürüten Fatih Tekke, İstanbulspor kulübü için kritik açıklamalarda bulundu. Ligdeki forvetleri de değerlendiren Tekke, Galatasaray'lı yıldız isme hayran kaldığını vurguladı.

Spor

23.01.2024, 20:37

Süper Lig ekiplerinden İstanbulspor'da görev yapan teknik adam Fatih Tekke, basına açıklamalarda bulundu. Lig sürecini değerlendiren Fatih Tekke, ligde kalmaları için 4 galibiyete daha ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Hedefinin bulunduğu yerin en üstünde olmak olduğunu belirten 45 yaşındaki çalıştırıcı VAR uygulamasından da memnun olduğunu kaydetti. Ligde topladığı 24 puan ile küme düşme potasında bulunan İstanbul ekibi, sezonun açılmasıyla Karagümrük'ü evinde ağırlayacak.

Ferdi Kadıoğlu kafaları karıştırdı! Mourinho, transfer fikrini değiştirdi Ferdi Kadıoğlu kafaları karıştırdı! Mourinho, transfer fikrini değiştirdi Haberi Görüntüle

"ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"

Tekke, "Tabelaya da zaten olumsuz olarak yansıdı. Sonrasında biraz daha kendi oyunumuzun dışına çıktık. Çok istemediğim savunma boyutuna taşındı. Ondan sonra biraz skorlar gelmeye başladı. Son bölümde de özellikle devre arasında kattığımız oyuncuların katkısı da oldu. Diğer oyuncuların da performansının artması ve oyunun istediğimiz gibi gitmesi de tabelaya biraz yansıdı. İstanbulspor oyuncularının başardığı şeyin çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum. Aynı düzlemde değerlendirdiğiniz zaman kadro yapısıyla, kalitesiyle, bütçesiyle, fiziki şartlarıyla, koşullarıyla şu an yarışıyoruz, yarışın içerisindeyiz. Bunu bu çocuklarla yapıyoruz. Şu anki geldiğimiz durum oyunsal olarak isteğimin dışında lige daha uygun, kendimle ilgili bazı değişiklikler yaptığımın göstergesi de olabilir, normalde ben oyuna biraz daha farklı bakan teknik adam tarzıyım. Şu an oyuncularım da bunu benimsediler ve tabela da onları etkiliyor. 3-4 haftadır, buna Beşiktaş maçını da ekleyebilirim. İşimizin zor olduğunu devamlı söylüyorum. Bize 3 hatta 4 galibiyet olursa yüzdemiz artabilir. Ligde kalmak için 4 galibiyet gerekiyor diye düşünüyorum. Absürt bir durum olmazsa. Bunun biraz daha azı veya fazlası da ihtiyaç olabilir. İşimiz kolay değil" diye konuştu. 

"İSTANBULSPOR AİLEMİZ GİBİ GÖRDÜĞÜMÜZ BİR YER"
Uzun vadeli sözleşmelerin teknik direktörler için ne kadar önemli olduğunun sorulması üzerine 45 yaşındaki teknik adam, şöyle cevap verdi: "Her geldiğimde 5 yıllık imza atmıştım. İstanbulspor, ailemiz gibi gördüğümüz bir yer. Burayı sevdik. Burada bizim antrenör olarak çok ciddi deneyimlerimiz oldu. Bu sahada ve oyuncularla oldu. Buraya koşulsuz geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Bir antrenör için bu sorduğun soru çok önemli. 5 yıllık süreden daha ziyade Türkiye'de bu sürenin içeriğiyle ilgili ne konuşulduğu da önemli. Ne demek istiyorum, kulübün içerisindeki tüm fiziki, oyunsal, sahanın içi-dışı ile ilgili birçok düşünce, proje olmalı. Bu belli bir zemine oturtulmalı. Bu hangi zamanlarda, nereye getirilmeli diye konuşulmalı. Kısa-orta-uzun vadede doğru sürecin yaşanması lazım. Bir teknik adamın, takım içerisindeki, kulüp içerisindeki etkisi, bir hafta gelirsiniz, çocukların heyecanı vardır, yeni bir hocaya kendilerini göstermek isterler, bir şeyler ister sizden veya hiçbir şey istemez, o tutar devam edersiniz, bütün maçları da kazanabilirsiniz ama o kulübe hiçbir şey vermez. Hatta şampiyon bile olabiliriz o da kulübe bir şey katmaz. Belli süre yavaş yavaş oyunun kendisini, sahanın içerisini doğru dizayn ederek, eksikleriyle beraber tamamlamaya çalışarak. Bu bir süreç işi. Türkiye'de 5 yıl, 15 yıl olsun herkes tabelaya bakıyor. Hiç kimse futbolun gerçekleriyle uğraşmıyor. Bunu da hiçbir kulüp hayal etmiyor. Tabela kötü giderse spor kamuoyundaki başkanları, yönetimleri etkileyen karanlık sesler vardır. O sesler etkiler sizi, başka yerden, başkaları siz gidin, ben geleyim diye başka şeyler yapar. Buna başkanlar, yönetimler de dayanamaz. Dolayısıyla ülke futbolu da bu halde. Hala da bu sorulara muhatap kalır."

"VAR OLMASA BİZİM GİBİ KULÜPLERİN HİÇBİR ŞANSI KALMAZDI"
VAR'ın çok iyi bir uygulama olduğunu belirten 45 yaşındaki teknik direktör, "VAR'ın kullanışıyla ilgili bir tartışma var diye düşünüyorum. Yoksa VAR çok iyi bir şey. Onu yönetenlerin diyelim, kullanış şeklimiz diyelim, hızıyla, değerlendirmesiyle biraz farklı, o tartışılabilir ama bana göre VAR iyi ki var. Yoksa bizim gibi kulüplerin hiçbir şansı kalmazdı" açıklamasını yaptı.

İCARDI HER ŞEYİYLE TAM BİR SANTRAFOR

Ne yaptın Beşiktaş? Immobile teklifinin detayları ortaya çıktı Ne yaptın Beşiktaş? Immobile teklifinin detayları ortaya çıktı Haberi Görüntüle

Spor Toto Süper Lig'de EN beğendiği forvetleri de açıklayan deneyimli teknik adam, "Mauru Icardi'yi çok beğeniyorum. Her şeyiyle tam bir santrfor. Onun haricinde performans olarak Enner Valencia müthiş performans. Yetenek olarak baktığımda Icardi daha iyi santrfor olarak geliyor" şeklinde konuştu.A Milli Futbol Takımı'ndaki santrforları da değerlendiren Tekke, "Umut bu sene goller attı, iyi bir sezon geçiriyor. Cenk, Beşiktaş'ta son dönem gol atmaya başladı, moral bulmaya başladı. Enes uzun zamandır beklenen performansını belki ilk defa bu sene kulübünde de yakaladı. Ben orada Halil Dervişoğlu'ndan çok umutluydum. Onda çok büyük bir potansiyel görüyordum" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading