Yandex Metrica

Türkiye, yerli Kovid-19 aşısında Faz-2 aşamasında

Türkiye, yerli Kovid-19 aşısında Faz-2 aşamasında

Çalışmaları emin adımlarla yürütülen Yerli Kovid-19 aşısında Faz-2 çalışmalarına geçilirken, gönüllü olarak başvuran vatandaşların sayısı da her geçen gün artıyor.

Sağlık

23.01.2024, 17:37

Yerli Kovid-19 aşısının İstanbul'daki gönüllülere uygulanmaya başlanmasıyla Faz-2 aşaması başlamış oldu. 

Film izlemeyi sevenlere müjde! İstediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey... Film izlemeyi sevenlere müjde! İstediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz! Yapmanız gereken tek... Haberi Görüntüle

GÖNÜLLÜLERDEN YERLİ AŞIYA İLGİ BÜYÜK

Prof. Dr. Mayda Gürsel ile Prof. Dr. İhsan Gürsel'in geliştirdiği ve Ankara Onkoloji Hastanesinde TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları devam eden VLP aşısı, Faz-2 kapsamında Ankara ve Kocaeli'den sonra şimdi de İstanbul'da gönüllülere uygulanıyor.

SBÜ Hamidiye Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya, VLP aşısının Faz-2 çalışmasına gönüllülerden ciddi ilgi olduğunu belirtti.

Maydanoza benzerliği şaşırtıyor! Demir eksikliğinin şifası onda! Anemi tedavisi görenlerin imdadına koşuyor Maydanoza benzerliği şaşırtıyor! Demir eksikliğinin şifası onda! Anemi tedavisi görenlerin... Haberi Görüntüle

GÖNÜLLÜ OLMA KRİTERLERİ

Yerli Kovid-19 aşısına gönüllü olma kriterlere de değinen Prof. Dr. Çetinkaya, "18 yaşından büyük olan, daha önce diğer Kovid-19 aşılarından olmamış ya da hastalık geçirmemiş kişileri gönüllü kabul ediyoruz. Testlerini yapıyoruz. Test sonuçları uygun çıktığında da aşılama programına dahil ediyoruz." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading