''Vız gelir tırıs gider'' diyen İmamoğlu geri vites yaptı: Özür dilerim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turundaki otobüs fotoğrafı için kendisini eleştirenlere ''Vız gelir tırıs gider'' şeklinde açıklama yapmıştı. Kendi tabanı tarafından yerden yere vurulan İmamoğlu, ''O yanlış kurduğum cümleler için özür diliyorum.'' diyerek geri vites yaptı.

Politika 07.05.2022, 13:28 07.05.2022, 13:28
Abone ol

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı'nda Karadeniz turu düzenlemiş otobüste gazeteci Nagehan Alçı ve Ertuğrul Özkök de yer almıştı. CHP'ye gönül veren sanatçılar dahil birçok vatandaş, Karadeniz turunda iki gazeteciyi ağırlamasından dolayı İmamoğlu'nu topa tuttu. İmamoğlu'na sosyal medyada büyük tepki gösterildi.

''VIZ GELİR TIRIS GİDER''

Tepkilerin odağındaki İmamoğlu, otobüs fotoğrafı için kendisini eleştirenlere ''Vız gelir tırıs gider'' şeklinde yanıt vermişti. İmamoğlu'nun bu sözleri kendi tabanında büyük tepki çekmişti. Athena Gökhan, Şahan Gökbakar, Atillat Taş ve Fazıl Say başta olmak üzere birçok sanatçı, ''Seninle aynı gemide değiliz'' şeklinde yorumlar yaparak İmamoğlu'nun kalemini kırmıştı.

''YANLIŞ KURDUĞUM CÜMLELER İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM''

''İBB'den çiftçiye fide desteği'' programında konuşan Ekrem İmamoğlu, dün yapmış olduğu açıklamanın ardından geri vites yaptı. İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada ''Bir fotoğrafla linç edilen, otobüsünden inilen, yok sayılan bir kişi durumuna düşürülünce insanın kalbi kırılıyor, canı yanıyor, birkaç cümle de yanlış laf söyleyebiliyor. O yanlış kurduğum cümleler için özür diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

''İNCİNMİŞ, GERİ VİTES YAPTI''

İmamoğlu'nun otobüs foroğrafından sonra ''Vız gelir tırıs gider'' şeklindeki ifadesinden dolayı özür dilemesi sosyal medyada büyük yankı uyandırırken kullanıcılar ''İncinmişsin, geri vites yaptı.'' şeklinde yorumlarda bulunarak İBB Başkanı ile dalga geçtiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!