banner2

Süleyman Soylu Şırnak'ta: Yarın daha huzurlu olacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı vesilesiyle geldiği Şırnak'ta halkla bayramlaştı. Kentte oluşan huzur ortamına dikkat çeken Bakan Soylu, 'Dün şöyleydi, böyleydi demeyelim. Yarın daha huzurlu olacağız diyelim' şeklinde konuştu.

Politika 20.07.2021, 12:50 20.07.2021, 16:47
Abone ol
Süleyman Soylu Şırnak'ta: Yarın daha huzurlu olacağız

İçişleri Bakanı Soylu, Kurban Bayramı programı nedeniyle Şırnak'a ziyarette bulundu. Bakan Soylu, beraberindeki Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile birlikte kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda Şırnaklılar ile bayramlaştı. 

Şırnak'ta yaptığı konuşmasında bayramın önemini vurgulayan Bakan Soylu, "Bayramlar, sadece gününü yaşadığımız değil dününü de yaşadığımız, çocukluğunu yaşadığımızdır. Geçmişin hatıralarının yad edildiği günlerdir. Dargınlıkların barıştığı günlerdir. Biz Müslümanız. Kurban bize elbette ki büyük miras ve emanettir. Hz. İbrahim ile Hz. İsmail'in teslimiyetin emanettir. Sevdiğini feda edebilmek, sevdiğine feda olmanın emanetidir. Kendinizden geçmektir, teslimiyettir. Ötekisine dokunmaktır, birbirimizi anlayabilmektir. 

Kurban, Allah'a teslimiyettir. Müslümanlar için Kurban Bayramı hem ibadet açısından hem de birbirimizin vuslat açısından bir başkadır. Bugün, Şırnak'tan Edirne'ye kadar namazlar kılındı, kurbanlar kesildi. Hep beraber büyük bir şenlik yaşıyoruz. Bayram temizliktir, saflık ve sadeliktir. 

Bu bayram için size bir selam getirdim. Başkomutanımız, milletimizin sevgilisinin selamını getirdim. Dün akşam Cudi'de kahramanlarımızla bayramlaşırken, Şırnaklı hemşehrilerimize de bayram dileklerini iletti. Kıymetli Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan beyin sizlere selamlarını, bayram dileklerini iletiyoruz. Huzur içerisinde hep birlikte bir bayramdayız" ifadesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!