Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye hizmet tepkisi: Milleti aldatmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Şu an İstanbul'un Belediye Başkanlığı'nı üstlenenlerin burada attıkları bir adım var mı? Yahu bir adım atın. Suyu akmayan musluğu açmakla hizmet ettik diyemezsiniz. Milleti aldatmayın. Gelin bu ülkenin darda kalanına el uzatın. Biz de sizi alkışlayalım.'' dedi.

Politika 20.05.2022, 15:20 20.05.2022, 17:03
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı temel atma töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''SUYU AKMAYAN MUSLUĞU AÇMAKLA HİZMET ETTİK DİYEMEZSİNİZ''

Bugün Darülaceze'mizin hizmetlerini yeni bir boyuta taşıyacağına inandığım sosyal hizmet şehri projesinin temelini atmak için buradayız. Bu işler bizim işimiz. Belediye başkanlığımda Kayışdağı'nda bir Darülaceze'nin temelini atmıştım, açılışını yapmıştım. Bir şeyi sormam lazım. Şu an İstanbul'un Belediye Başkanlığı'nı üstlenenlerin burada attıkları bir adım var mı? Yahu bir adım atın. Suyu akmayan musluğu açmakla hizmet ettik diyemezsiniz. Milleti aldatmayın. Gelin bu ülkenin darda kalanına el uzatın. Biz de sizi alkışlayalım.

''BİTTİĞİNDE DÜNYADA TEK OLACAK''

Hükümete geldiğimizde yılda 2 milyar TL olan yardım bütçesini 100 milyar lira sınırına getirdik. Bağışçılar, sağlıklı ve yatağa bağlı sakinler, koruma altındaki çocuklardan oluşan 1000'e yakın sakiniyle hizmet verecektir. İnşallah el birliği ile bu güzel projeyi kısa sürede tamamlayarak milletimizin hizmetine sunacağız. Bittiği anda Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri dünyada tek olacak. Benzeri yok. Şu dünyayı tanımışsam, ülkemiz gibi bir başka örnek yok. Darülaceze’nin 127 yılı bulan geçmişinde 30 bini çocuk, 100 bin insanımıza şefkat yuvası olması, benzer çalışmalarımızda bize ilham vermektedir. Devletin imkanlarını milletimizin her kesimine, özellikle de desteğe ihtiyaç duyanlara sunuyoruz.

''FETİH ŞENLİKLERİNİ ATATÜRK HAVALİMANI'NDA YAPACAĞIZ''

Büyük ailelerin giderek azalıyor olması üzüntü vericidir. Eğitim önce ailede başlar. Daha da ileri gidiyorum, anne karnında başlar. Okul tek başına bunu yapamaz. Köklerimiz ile bağlarımızı koparmayacağız. Maziden atiye kurduğumuz köprüden yürüyerek dünyanın en ilerideki ülkeri arasındaki yerimizi alacağız. Bu sene Fetih şenliklerimizi inşallah Atatürk Havalimanı'nda yapacağız. İstanbul'a yakışır şenlikleri inşallah hep birlikte yapacağız. Hazır mısınız? Muhteşem bir Fetih şenliğimi öyle yapalım ki, Cennet Mekan Fatih Han'a layık olalım. Fetih şenliklerini Atatürk Havalimanı'nda yapacağız. İstanbul'a yakışır bir şekilde hep birlikte yapacağız. Öyle yapalım ki inşallah cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han'a layık olalım. 

''İNŞALLAH 12 AYDA BİTİRECEĞİZ''

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İnsanlara hayrı dokunan kişinin büyüklüğünü ortaya koyacağız. İnşallah bu örnek projenin açılışını da birlikte yapacağız.Duamızı yaptık gerek Diyanet İşleri Başkanımız gerek Rum ve Ermeni dini liderlerimiz hep bir aradayız. İnşallah 12 ayda bu projeyi bitireceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!