Muharrem İnce'den son bomba: Daha masada oturma düzenini bile çözemediler!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nı sert sözlerle eleştirdi: Daha masada oturma düzenini çözemediler...

Politika 21.01.2022, 18:20
Muharrem İnce'den son bomba: Daha masada oturma düzenini bile çözemediler!

CHP'nin eski cumhurbaşkanı adayı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın ülkeyi yönetecek programı olmadığını belirterek ittifak bileşenlerine sert eleştirilerde bulundu. 

Parti temsilciliği açtığı Yozgat'ta gazetecilerle bir araya gelen İnce, hükümetin de muhalefetin de Türkiye'ye umut vermediğini belirterek, Memleket Partisi'nin tek başına iktidara geleceğini savundu. 

CHP, İYİ Parti, HDP, Gelecek, Deva ve Saadet Partilerinin daha masada oturma düzenini bile belirleyemediklerini söyleyen İnce şöyle konuştu:

100 YILLIK PARTİ NE İŞE YARAR?

"Muhalefet önümüzdeki günlerde milletimize bir reçete sunacak ama henüz masadaki oturma düzenini çözemediler. Önce kim konuşacak, masanın kenarına, köşesine, ortasına kim oturacak, onu çözemediler. Allah'tan yeni kurulmuş bir parti (Deva Partisi) ekonomi programı hazırlamış da şimdi oturup 6 parti bunu tartışacaklarmış. Yani 100 yıllık parti ne işe yarar, doğrusu anlamış değilim." 

'BEN DAHA İYİ BORÇ BULURUM' POLİTİKASI

"Onun hazırladığı ekonomik programın içinde de emin olun üretim yok, çiftçinin desteklenmesi yok, gelecek yok, bilim yok, hukuk yok, liyakat yok. Ne var, 'ben daha iyi borç bulurum' politikası. Yazık, günah. Onun için biz Memleket Partisi olarak 'ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket' diyoruz. Tek başımıza iktidar olmak için yollara düştük, bunu başaracağız, buna inanıyorum, zamanımız var, bunu milletimize anlatacağız."


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!