banner2

Masada krizler bitmek bilmiyor: Bu kanala hiçbir İYİ Partili çıkmayacak!

Türkiye'yi yönetmeye talip olan masada kaoslar ve krizler birbirini takip ediyor. "Kumar" ve "noter" masasından çekildikten sonra tekrar geri dönen İYİ Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, CHP'ye yakın ve muhalif medyanın kendilerine kapıları kapattığını belirterek, "Kendimizi savunma hakkı bile vermediler. İsmini vermeyeceğim bir muhalif kanalda 'Hiçbir İYİ Partili çıkmayacak' dendi" ifadelerini kullandı.

Politika 10.03.2023, 21:00 10.03.2023, 21:53
Abone ol

Kaos masasının 12. toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmasının ardından büyük bir kriz yaşanmıştı. Türk siyasi tarihindeki en büyük kaoslardan birine neden olan gelişme Meral Akşener'in sert sözlerle yüklendiği ve kendisine dayatmada bulunduğunu dile getirdiği Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ikna olmasıyla şimdilik rafa kalktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı yardımcısı olma formülüyle Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ikna olan Akşener'e muhalif medyada ise ağır şekilde yüklenildi.

"BU KANALA HİÇBİR İYİ PARTİLİ ÇIKMAYACAK!"

Daha önce sık sık kanallarına ve medya organlarına İYİ Partilileri konuk eden ve propoganda yapmalarına izin veren CHP'ye yakın medya, bir anda İYİ Parti ve Akşener'e kapıları kapattı.

Bu durum nedeniyle İYİ parti cephesinde oluşan rahatsızlık ise İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale tarafından dile getirildi. Ümit Özlale tam anlamıyla bir sansüre uğradıklarını ifade etti.

Özlale, "Daha önce bize devamlı kapılarını açan, AK Parti'yi eleştirdiğimizde bizi devamlı öven muhalif kanalların bize nasıl bir anda kapıları kapattığını üzülerek gördük" dedi.

Bu süreçte kendilerini savunma haklarının bile muhalif kanallar tarafından engellendiğini aktaran Özlale şunları ekledi:

"Çok seyredilen bir muhalif kanalda isim vermeyeceğim ama 'Hiçbir İYİ Partili çıkmayacak' dendi."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!