banner2

Kılıçdaroğlu'nun 'kesik elektrik' şovuna EDAŞ'tan yalanlama: Söz konusu değil

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 23 Nisan'da ziyaret ettiği abonenin 4 aydır borcu nedeniyle elektriğinin kesik olduğu iddiasını yalanlayan bir açıklama yaptı.

Politika 25.04.2022, 12:39 25.04.2022, 14:18
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun 'kesik elektrik' şovuna EDAŞ'tan yalanlama: Söz konusu değil

Elektrik zamlarına tepki olarak faturasını ödemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde evinin elektriğinin kesildiğini duyurmuştu. Sosyal medyadan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ''Faturasını ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim'' demişti. Kılıçdaroğlu, elektriği kesildiği için bir vatandaşın evini ziyaret etmişti. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evde elektriklerin olduğunu söylemişti.

''KENDİNİZİ BİLEREK KARANLIĞA MI GÖMDÜNÜZ''

Twitter hesabından Kılıçdaoğlu'na tepki gösteren Bakan Dönmez şu ifadeleri kullanmıştı; "Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız? Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir."

5 NİSAN'DAN BU YANA ELEKTİRİK VAR

Başkent EDAŞ, şov peşinde koşan ve algı operasyonu için her yolu deneyen Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evde elektriğin kesik olmadığını bildirdi. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Başkent EDAŞ'ın düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösterdiği kaydedildi.  Bu nedenle elektrik piyasası mevzuat hükümlerinin dışında bir uygulamaya gidilmesinin söz konusu olmadığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bu konuda gerek bizzat abonemizin kendisinin yaptığı açıklamalar gerekse kamu kurumlarının talebi üzerine şirketimiz tarafından 24 Nisan'da yapılan saha tespiti ve kayıtlarımızda yapılan incelemeye göre, 23 Nisan'da ilgili tesisatın borcundan veya herhangi bir nedenden dolayı elektrik enerjisinin şirketimizce kesilmiş olmadığı, söz konusu tesisatın 31 Mart'ta elektrik enerjisi borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan'da elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. 5 Nisan tarihinden bu yana söz konusu tesisatta şirketimizce herhangi bir nedenle enerji kesme işlemi yapılmamıştır."


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!