Reynmen'e 4 milyonluk icra şoku! Aldığı paraları geri ödemedi, davalık oldu

Benzin fiyatlarına tepki göstermesiyle gündeme gelen Reynmen lakaplı fenomen Yusuf Aktaş'ın icralık olduğu ortaya çıktı. Aktaş'ın pandemide ertelenen konserlerin parasını aldığı ancak konserler gerçekleşmeyince organizasyon şirketine geri ödemediği öğrenildi.

Magazin 24.05.2022, 17:09 24.05.2022, 17:19
Abone ol
Reynmen'e 4 milyonluk icra şoku! Aldığı paraları geri ödemedi, davalık oldu

Vine isimli platformda yayınladığı videolarla fenomen olan ve daha sonra şarkıcılık yapmaya başlayan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, sosyal medya paylaşımıyla adından söz ettirdi. Benzin fiyatlarına gelen zamların ardından sosyal medyada paylaşım yapan Reynmen "Çok garipsiniz inanamıyorum ya. Benzin 22-23 TL olmuş artık bırakın komplekslerinizi… 'Silivri soğuktur”'şakasını yapmayı bırakın. Benzin fiyatına pahalı dedim diye alınacaksam da alsınlar. Yaşanan her şey komik. Domates de pahalı Silivri hâlâ soğuk mu?" dedi.

200 BİN EURO'YU EN YÜKSEK FAİZLE ÖDEYECEK

Benzin tepkisiyle gündem olan Reynmen'in başının dertte olduğu, şarkıcının icraya verildiği ortaya çıktı. Olayın detaylarını Birsen Altuntaş paylaştı. Altuntaş'ın haberinde şu ifadeler yer aldı:

"Riba Events adlı organizasyon şirketinin sahibi Rıza Cerit, 23 Eylül 2019’da 500 bin Euro karşılığı 10 konserlik turne anlaşması yaptığı Reymen’e dava açmıştı. Cerit, Reynmen’e 200 bin Euro ödeme yapıldığını ancak pandemi nedeniyle konserler gerçekleşmeyince parayı geri istedikleri halde alamadıklarını açıkladı. Davayla ilgili son gelen haberlere göre mahkeme yargılama masraflarının ve 200 bin euronun yıllık dövize uygulanan en yüksek faiziyle Rıza Cerit’e ödenmesine karar verdi.

Cerit, avukatı Eda Salman aracılığıyla 3 milyon 894 bin 378 TL’lik icra takibi başlattı. Reynmen tebligat eline ulaştıktan 7 gün içerişinde ödeme yapmak zorunda… Ödeme yapılmadığı sürece tutarının miktarı da artacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!