Melek Mosso'nun konseri iptal mi edildi? Melek Mosso konseri neden iptal edildi, sebebi ne?

Melek Mosso, Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında konser verecekti fakat konserinin olacağı belediye açıklama yaparak Mosso'nun konserini iptal ettiğini belirtti. Peki, Melek Mosso'nun konseri iptal mi edildi? Melek Mosso konseri neden iptal edildi, sebebi ne? İşte detaylar...

Magazin 26.05.2022, 12:07
Melek Mosso'nun konseri iptal mi edildi? Melek Mosso konseri neden iptal edildi, sebebi ne?

Sanatçı Melek Mosso, daha önce verdiği bir konserinde “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok. Uçun” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler oldukça eleştiri toplamıştı. Mosso bu açıklamalar sebebi ile yapacağı konserlerden de oldu. Peki, Melek Mosso'nun konseri iptal mi edildi? Melek Mosso konseri neden iptal edildi, sebebi ne? İşte merak edilen soruların yanıtları...

MELEK MOSSO'NUN KONSERİ İPTAL Mİ EDİLDİ?

Melek Mosso'nun Derya Uluğ ve Funda Arar'la birlikte festival programında yer aldığı açıklanmıştı. Bazı sivil toplum kuruluşları Mosso'nun kentte konser düzenlemesini kabul etmedi ve bu nedenle Isparta Belediyesi, festival programında değişiklik yaptı ve Melek Mosso konserini iptal etti.

MELEK MOSSO'NUN KONSERİ NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sosyal medya hesabından festivalin yeni afişini paylaştı. Başdeğirmen'in, "Isparta Uluslararası Gül Festivalimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız" notuyla paylaştığı afişte Melek Mosso'nun yer almaması dikkat çekti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Son zamanlarda Isparta Belediyesi halkımızın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan konserler düzenlemektedir. Ekonomik olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu zamanlarda halkımızın vergileriyle düzenlenen gençlerimizin ahlaki erozyona sebep olan bu tür etkinlikler halkımız nezdinde kabul görmemekte ve rahatsızlık oluşturmaktadır. İlerleyen günlerde düzenlenecek Gül Festivali'nde yer verilecek olan Melek Mosso isimli şarkıcının konseri bu rahatsızlığı ayyuka çıkarmıştır. Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta'mız da yeri yoktur. Milli ve manevi değerlerimize zarar veren, geleceğimiz olan gençlerimize kötü örnek olan bu konserlerin derhal iptal edilmesini Isparta Halkı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi olarak Isparta Belediyemizden ve Isparta Valiliğimizden talep etmekteyiz"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!