banner2

Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? Erkan Özerman evli mi? Erkan Özerman'ın hastalığı ne?

Erkan Özerman, Best Model yarışmacılarının taciz iddiasıyla çok konuşulmuştu. Ünlü isim, bu kez hastalığı ile gündeme geldi. Peki Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? Erkan Özerman evli mi? Erkan Özerman'ın hastalığı ne? İşte ayrıntılar...

Magazin 30.11.2022, 20:09 30.11.2022, 20:10
Abone ol
Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? Erkan Özerman evli mi? Erkan Özerman'ın hastalığı ne?

Eğlence dünyasında tanınan isim Erkan Özerman, Best Model yarışmacılarının iddialarıyla gündeme gelmişti. Best Model of Turkey 2021'de "Best Smile" güzeli seçilen Elmas Yılmaz ve yarışmacılardan Barış Arslan'ın açıklamaları çok konuşulmuştu. İkili, Best Model yarışmacılarına organizatörlerin ahlaksız tekliflerde bulunduğunu iddia etmişti. Özerman, bu kez hastalığı ile gündeme geldi. Peki Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? Erkan Özerman evli mi? İşte Erkan Özerman hakkında detaylar...

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

4 Kasım 1938 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Erkan Özerman, prodüktör, organizatör ve sanatçı menajeridir. Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde gören Özerman, Paris Devlet Üniversitesi Sosyoloji Fakültesi mezunudur.  Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği ve magazin yazarlığı yapmıştır. Bir dönem Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü yaptı. 17 Aralık 1968'de Nesrin Sipahi, Esin Afşar ve daha sonra Dario Moreno ile ilk programını yaptı.

1976'da 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali'nin başkanlığını yaptı. 1979'da Fransız-Türk Dostluk Derneği Başkanlığı yapan Özerman, 1989 Best Model of Turkey ve Best Model of the World Kurucu Başkanıdır. 

ERKAN ÖZERMAN ALDIĞI ÖDÜLLER

  • 1977 Midem Cannes FIDOF Özel Ödülü
  • 1980 Paris Altın Eyfel Ödülü
  • 1986 Oscar de France Ödülü
  • 1997 Best Model of The World 10. Yıl Uluslararası Başarı Ödülü
  • 1998 Aşkım Türkiye – Türk Besteleriyle (Richard Clayderman)
  • 2008 35. Altın Kelebek Ödül Töreni - Onur Ödülü

ERKAN ÖZERMAN'IN HASTALIĞI NE?

Erkan Özerman'ın kanser tedavisi görmeye başladığı açıklandı. Özerman'ın pankreas kanserinin metastaz yapıp akciğere sıçradığı bildirildi. Sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Erkan Özerman, "Hayatımın sonunu yaşıyorum." dedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!