Coşkun Sabah'ın Bülent Ersoy iddiası olay yarattı! Meğer o filmin müziklerini kendisi yapmamış...

Coşkun Sabah'ın hayatı 'Anılar-Şimdi Gözümde Canlandılar' isimli kitapta toplandı. Eserde yer alan Bülent Ersoy iddiası ise magazin gündemine bomba gibi düştü.

Magazin 18.01.2022, 10:37 18.01.2022, 10:54
Abone ol
Coşkun Sabah'ın Bülent Ersoy iddiası olay yarattı! Meğer o filmin müziklerini kendisi yapmamış...

Coşkun Sabah'ın hayatı kitap oldu. Didem Abidin ve Selahaddin Abidin'in kaleme aldığı 'Anılar-Şimdi Gözümde Canlandılar' kitabında Bülent Ersoy'la ilgili çarpıcı bir iddia yer aldı. Ersoy'la ilgili şu ifadeler yer aldı:

"AFİŞTE COŞKUN SABAH YERİNE BÜLENT ERSOY YAZAR"

"1980 yılında, yönetmenliğini Osman F. Seden ve Melih Gülgen'in üstlendiği, başrolünü Bülent Ersoy'un oynadığı 'Beddua' filminde müzik direktörü olarak karşımıza çıkar Coşkun Sabah. Bülent Ersoy bu şarkıya albüm yaptıktan ve şarkı tüm Türkiye tarafından tanınıp sevildikten sonra bu şarkıya bir Film yapma fikri doğar. Her ne kadar filmin müzik direktörlüğünü Coşkun Sabah yapsa da filmin afişlerinde müzik direktörü olarak Coşkun Sabah'ın değil Bülent Ersoy'un adı geçer. Coşkun Sabah bu durumu film afişleri basıldıktan sonra öğrenir.

"CİDDİ BİR TARTIŞMA YAŞADILAR"

Melih Bey'e bunun nedenini sorduğunda aldığı cevap ise, 'Bülent Ersoy'un bu şekilde olmasını istediği'dir. Bülent Ersoy, o yıllarda Zeki Müren'le yoğun bir rekabet içindedir ve Zeki Bey film müziklerini kendisi yapmaktadır. Oysaki Bülent Ersoy'un 'Beddua' filminin müziklerinin yapımında hiçbir katkısı olmamış, her şeyi Coşkun Sabah tek başına yapmıştır. Bu haksızlığa çok sinirlenir ve Ersoy ile ciddi bir tartışma yaşarlar."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!