banner2

Pelin Akil kimdir, kaç yaşında? Pelin Akil 'Ben Bu Cihana Sığmazsam' dizisinin kadrosuna mı dahil oluyor?

Pelin Akil sosyal medya paylaşımlarıyla hayatı hakkında meraklandırmaya devam ediyor. Güzel oyuncununun hayatını merak edenler, Pelin Akil kimdir? Pelin Akil kaç yaşında? Pelin Akil aslen nereli? Pelin Akil'in çocukları kim? Pelin Akil ikizi kimdir? Detayları haberimizde...

Kimdir 13.06.2022, 18:45 13.06.2022, 18:47
Abone ol
Pelin Akil kimdir, kaç yaşında? Pelin Akil 'Ben Bu Cihana Sığmazsam' dizisinin kadrosuna mı dahil oluyor?

Sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan güzel oyuncu Pelin Akil hakkında sorulan soruların ardı arkası kesilmiyor. Sosyal medya kullanıcıları Pelin Akil'in hayatını merak ediyor. Peki, Pelin Akil kimdir? Pelin Akil kaç yaşında? Pelin Akil aslen nereli? Pelin Akil'in çocukları kim? İşte detaylar...

PELİN AKİL KİMDİR?

Pelin Akil, 17 Nisan 1986 yılında dünyaya geldi. Akil, Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Tiyatroya sevgisi bilinen Pelin Akil,  "Rent Müzikali", "Marika'nın Serveti", "Abim Geldi", "İstanbulname", "Depo", "Sersefil-Korkuyorum" "Sevgilim" ve "Closer" gibi tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Pelin Akil ekrandaki ilk çıkışını FOX'ta yayınlanan "Arka Sıradakiler" dizisiyle yakaladı. Daha sonra TRT 1'de ekranlara gelen Pana Film'in yapımcısı olduğu "Kurt Kanunu" isimli dizisinde "Ballı Naciye" rolüyle izleyici karşısına çıktı. Kurt Kanunun'da oynadığı süreçte TRT 1 de yayınlanan "Seksenler" dizisinde "Seçil" karakterine da hayat verdi.

2012 senesinde "Suskunlar" adlı dizide "Nisan" karakterine hayat veren Pelin Akil daha sonra TRT 1 de ekranlara gelen "Kızıl Elma" dizisiyle dikkatleri üzerine çekmeye başardı.

2015 yılında Show TV'de ekranlara gelen "Ne Münasebet" dizisinde "Nil" karakterine hayat verdi. Bunların yanı sıra ATV de ekranlara "Aile İşi" ve ''Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'' ve yine Star TV de ekranlara gelen "Çember" adlı projelerde yer aldı. Aynı projelerde de yer aldığı meslektaşı Anıl Altan ile 2016 eylül ayında dünya evine girdi. Ünlü oyuncu çiftin 2019 senesinde ikizleri Alin ve Lina dünyaya geldi. Çocuklarının da etkisiyle daha büyük bir kitleleri oluştu. Sık sık ikizleri paylaşan Pelin ve Anıl Altan çifti, büyük bir ilgi görüyor.

PELİN AKİL 'BEN BU CİHANA SIĞMAZSAM' KADROSUNA DAHİL OLDU

Pelin Akil Altan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahar rolünü oynamıştı. Pelin Alil Altan'ın oynadığı Bahar rolü ile Oktay Kaynarca'nın oynadığı Hızır Reis rolü hikaye gereği birbirlerine hayranlardı ancak Altan'ın dizinin son bölümlerine yakın projeden ayrılması, olası aşk hikayesini de rafa kaldırmıştı. Gerçekleşmesi beklenen bu aşk hikayesi, Oktay Kaynarca'nın heyecan ile beklenen yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazsam'da gerçek olacak. Son olarak Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'nda rol alan Pelin Akil Altan, Oktay Kaynarca'nın yeni dizisindeki partneri olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!