banner2

Umre fiyatları ne kadar, turlar ne zaman başlıyor? Umre başvurusu nasıl yapılır?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamadan sonra vatandaşlar arama motorlarında, "Umre fiyatları ne kadar? Umre başvurusu nasıl yapılır?" sorularının yanıtlarını arar oldu. İşte detaylar...

Hayat 05.08.2022, 12:19 05.08.2022, 12:36
Abone ol
Umre fiyatları ne kadar, turlar ne zaman başlıyor? Umre başvurusu nasıl yapılır?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın duyurusundan sonra tekrar bir açıklama geldi. Peki, umre fiyatları ne kadar? Umre başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilen soruların yanıtları...

UMRE FİYATLARI NE KADAR?

Şevval ayı umre turlarının 2 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlaması kararlaştırıldı. 

Umre organizasyonunda, Oda Tercihli 1 ve Oda Tercihli 2 Konaklama türlerinde turların fiyatları: (Oda Tercihli 2. Konaklama Türü) Umre Programı 1. TUR (7-8 gün veya gece Mekke, 3-4 gün veya gece Medine) 2 kişilik oda 4990 SAR, 3 kişilik oda 4875 SAR, 4 kişilik oda 4750 SAR.

UMRE ÇOCUK FİYATLARI NE KADAR?

Oda Tercihli 2. Konaklama Türü 1.TUR, 2 KİŞİLİK ODA 05-11 YAŞ (49-132 AY) 4340 SAR, 3 KİŞİLİK ODA 05-11 YAŞ (49-132 AY) 4225 SAR, 4 KİŞİLİK ODA 05-11 YAŞ (49-132 AY) 4100 SAR,

UMRE ÜCRETLERİ NASIL YATIRILIR?

Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır. Ücretler Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir. 2022-2023 yılı umre kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edeceklerdir. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir. Şevval Ayı Umresi Mekke’de kalış süresi 7-8 gün veya gece, Medine’de ise 3-4 gün veya gece olmak üzere toplam 11 gün olarak planlanmıştır. Mekke’de Harem’e ulaşım servislerle sağlanacaktır. Medine’de ise oteller Mescid-i Nebevi’ye yürüme mesafesindedir. 

Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır. Umre yolcusu, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/ alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacaktır. Kovid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca istenen/istenecek aşı, PCR test ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.

9 farklı kategoride tur seçeneği oluşturuldu

Vatandaşların umreye büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Bircan, her bütçeye uygun 9 farklı kategoride tur seçeneği oluşturduklarını bildirdi.

Turların Mayıs 2023'e kadar süreceğini aktaran Bircan, "15 Ağustos itibarıyla ilk kafilemizi kutsal topraklara göndermeyi planlıyoruz. 7, 11, 15 ve 24 günlük şeklinde her bütçeye uygun turlar planladık. Vatandaşlarımız, uzman hocalarımız rehberliğinde kutsal toprakların manevi havasını soluyacaklar inşallah." diye konuştu.

"Yaş sınırı olmayacak"

Geçen seneye oranla umre turlarına talebin yüzde 100'e yakın olduğunu belirten Bircan, "Dünden itibaren Kabe'nin etrafında bulunan bariyerler kaldırıldı. Umrede, 65 yaş altı ve COVID-19 aşısı olma şartı aranmayacak. Yani yaş sınırı olmayacak. Bütün bunlar ibadet yapmayı biraz daha kolay hale getiriyor. Yine de vatandaşlarımızın tedbirli olmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!