Rüyada incir görmek anlamı nedir? Diyanet incir rüya tabirleri hakkında ne dedi?

Rüyasında incir görenler soluğu bilgisayarda alıyor. Rüya tabirlerinde araştırılan rüyada incir görmek vatandaşlar tarafından merak ediyor. Diyanet rüyada incir görmek hakkında ne dediği aranıyor. Peki rüyada incir görmek anlamı nedir? Diyanet incir rüya tabirleri hakkında ne dedi?

Hayat 29.03.2022, 17:34 29.03.2022, 17:36
Abone ol
Rüyada incir görmek anlamı nedir? Diyanet incir rüya tabirleri hakkında ne dedi?

Rüyada incir görenler uyandıklarında gördükleri rüyanın anlamını merak ediyor. Rüyada incir görmek vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Diyanet rüyada incir görmenin ne anlama geldiğini açıkladı. Peki rüyada incir görmek anlamı nedir? Diyanet incir rüya tabirleri hakkında ne dedi?

RÜYADA İNCİR GÖRMEK ANLAMI NEDİR?

Diyanet' in sayfasında rüyada incir görmek şöyle anlatılmıştır:

"Rüyada incir görmek, daima kısmet ile yorumlanır. Üzeri yeşil ve siyahımsı olgun incir yediğini gören kişi, büyük kısmet alır. İncir kurtlu ise alacağı paranın dedikoduya sebep olacağına işarettir.

İncir yediğini gören kimsenin nesli çok olur. Bazılarına göre incir altın demektir. İncir ağacının yaprağı üzüntü ve pişmanlıktır. Beyaz incir görmek, siyahtan daha hayırlıdır. Mevsimsiz görülen incir, rüya sahibinin kıskançlığıdır. İncir siyah ise rüya sahibi yalan yere yemin etmiş demektir. "

Bir başka tabirdede rüyada incir görülmesi ve yenilmesi; ittifakla iyiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında sarı incir görmesi; o kimsenin hasta olacağına, siyah incir görmesi; o kimsenin pişman olacağına, yeşil incir görmesi o kimsenin hayra erişeceğine, yine mevsiminde incir görmesi ve yemesi; o kişinin hayırlara nail olacağına yorumlanır. 

Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında incir yediğini görmesi; o kimsenin neslinin çoğalacağına, bir yoruma göre de o kimsenin rızık elde edeceğine işaret eder.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!