banner2

Bu da oldu! Trabzon'da bekçiyi ısıran köpeğe bakın ne yaptılar

Trabzon'da bekçiyi ısıran köpek ilçe emniyet müdürlüğü bahçesinde 2 gün gözlem altında tutuldu.

Hayat 18.08.2022, 15:05 18.08.2022, 15:05
Abone ol
Bu da oldu! Trabzon'da bekçiyi ısıran köpeğe bakın ne yaptılar

Olay, 13 Ağustos'ta gece saatlerinde Çarşı Mahallesi'nde meydana geldi. Gece devriyesine çıkan 4 bekçi ile sokakta oturan Doğukan Ç., Emirhan Ç. ve Murat C. arasında ‘laf atma’ meselesi nedeniyle çıkan tartışma, kısa sürede büyüyerek arbedeye dönüştü. 

KÖPEK BEKÇİLERDEN BİRİNİN BACAĞINI ISIRDI

Çevredeki ‘kurt melezi’ cinsi sahipsiz köpek, iddiaya göre biber gazlı müdahalede bulunan bekçilerden birini bacağından ısırdı. Takviye ekiplerin de gelmesiyle 3 genç, 'görevli memura mukavemet' suçundan gözaltına alındı. Başıboş köpek de götürüldüğü ilçe emniyet müdürlüğünün bahçesine bağlandı.

2 GÜN GÖZLEM ALTINDA BEKLETİLEN KÖPEK BARINAĞA YERLEŞTİRİLDİ

Bekçilerin şikâyetiyle açılan soruşturmada, gençlerin komut verdiği gerekçesiyle ‘silah’ olarak nitelendirilip, 2 gün gözlem altında bekletilen ve uyutulacağı iddia edilen köpek için Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) harekete geçti. Emniyetteki görüşmeler sonucu dernek tarafından alınan köpek, barınağa yerleştirildi. Şüpheliler, ifadeleri sonrası serbest kalırken, yaralı bekçinin ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kavgaya karışanlar, olayda yanlış anlaşılma olduğunu ve kendilerine ait olmadığını belirtikleri köpeğin suçsuz olduğunu savundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!