banner2

Bebeklerinizle oyun oynamaya ne dersiniz? İşte 0-3 yaş arası bebek ve çocuklarda oynanabilecek oyun ve yapılabilecek etkinlikler!

Doğumdan itibaren anne ile sürekli etkileşim halinde olan bebekler büyüdükçe oyun oynamaya daha da meraklı hale gelir. Bebeklerin gelişimleri için önem taşıyan oyunlar oynanırken oyuncak ve kitaplardan faydalanmak mümkün. İşte anne babalara bu noktada bazı öneriler...

Hayat 06.08.2022, 19:10
Abone ol
Bebeklerinizle oyun oynamaya ne dersiniz? İşte 0-3 yaş arası bebek ve çocuklarda oynanabilecek oyun ve yapılabilecek etkinlikler!

0-3 yaş arası bebek ve çocuklarla ne gibi oyunlar oynanabilir? Bebeklerin gelişimde oyunlar nasıl bir role sahip? İşte cevaplar...

Küçük çocukların zihin ve bedensel gelişimlerinin bir parçası olan oyunlar sağlık için çok büyük görevler üstleniyor. Özellikle 0-3 yaş arası bebeklerle oynanabilecek oyunlar bebeğin hem eğlenmesine hem de öğrenmesine yardımcı oluyor. 

ÇOCUĞUNUZUN KİŞİSEL BAKIMI SIRASINDA BOL BOL KONUŞUN

0 – 1 yaş grubundaki bebeklere emzirme, beslenme ve banyo sırasında, yaptıklarınızı onlarla bol bol konuşarak ve gülerek anlatın. Zekâ gelişiminin en hızlı olduğu süreçte bu gelişime katkıda bulunmak istiyorsanız bebeğiniz ile bol bol zaman geçirmek ve sevgi vermek etkinliklerin en güzelidir.

0-1 YAŞ ARASI PARMAK KUKLASI OYUNLARI ÇOK EĞLENCELİ

Bu dönemde bebeğinizle parmak kuklaları oynayabilirsiniz. Bebeğe masal anlatabilirsiniz. Yerde yumuşak bloklarla oynayıp eğlenebilirsiniz. 9 – 10 aylık bebekler ile emekleme yarışı yapabilirsiniz.

1-3 YAŞ ARASI KART EŞLEŞTİRME OYUNU İLGİ ÇEKİCİDİR

1 - 3 yaş arası çocuklarla oynanabilecek oyunların sayısı biraz daha fazla. Renkleri, şekilleri öğreten blok oyunları oynayabilirsiniz. Aynı renk ve şekilde olan kartları eşleştirebilirsiniz. 

YASTIKLARDAN EV YAPMAYA NE DERSİNİZ? 

Hamur oynayıp kalemlerle çizimler yapabilirsiniz. Evde saklambaç oynayabilir, dans edebilirsiniz. Patates baskı da çocuğunuza çok büyük keyfi verecektir. Bu yaştaki çocuklar yastıklardan yapılmış evlere ise tam anlamıyla bayılır. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!