banner2

2022 Yalova kurban kesim yerleri nerede? Kurban kesim pazarları hangi ilçelerde?

9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı hakkında internette 2022 kurban kesim yerleri araması yapılıyor. Merak edilen, "2022 Yalova kurban kesim yerleri nerede? Kurban kesim pazarları hangi ilçelerde?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Hayat 08.06.2022, 17:15 08.06.2022, 17:21
Abone ol
2022 Yalova kurban kesim yerleri nerede? Kurban kesim pazarları hangi ilçelerde?

9 Temmuz Cumartesi günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşlar arama motorlarında, "2022 Yalova kurban kesim yerleri nerede? Kurban kesim pazarları hangi ilçelerde?" sorularının yanıtlarını araştırıyor. Peki, 2022 Yalova kurban kesim yerleri nerede? Kurban kesim pazarları hangi ilçelerde? İşte merak edilen soruların yanıtları...

2022 YALOVA KURBAN KESİM YERLERİ NEREDE?

Kurban Bayramı kesim yerleri ve kurban satış alanları henüz açıklanmadı. Diyanet, ilerleyen zamanlarda 2022 kurban pazarları ve kesim yerlerini https://kurban.diyanet.gov.tr/tr-TR/Etkinlikler/Etkinlikler/#.YoJYnKhBxPY adresinden açıklayacak. 

YALOVA KURBAN KESİM PAZARLARI NEREDE?

Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Güleç konu ile alakalı şu şekilde konuştu;

“Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza kısa bir süre önce başladık. Dini vecibelerini yerine getirecek olan vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir bayram geçirmeleri için tedbirlerimizi erkenden aldık. Birim müdür ve amirlerimizle yerinde incelemelerde bulunarak son rötuşlarını konuştuk. Kurban Pazarımızda her şey tamamlandı ve olup satışa hazır hale geldi. Bakanlığın yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda kurban girişi ve satışları 5 Ağustos itibariyle başlayacaktır. Yine aynı genelgeye göre düve ve ineklerin veteriner hekimler tarafından kontrolleri sağlanmış olup ‘damızlık değeri yitirmiştir’ raporu olmadan kurban pazarına girişleri ve kesimi yasaklanmıştır. Vatandaşlarımızın zorluk yaşamaması için çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!