Yandex Metrica

Yangın, Alanya'nın köylerini kullanılamaz hale getirdi

Yangın, Alanya'nın köylerini kullanılamaz hale getirdi

Antalya'nın Alanya ilçesinde ekipler yangınları söndürmek için büyük çaba harcıyor. Alevlerin kontrol altına alındığı Bayır köyünde evlerin neredeyse tamamı kullanılamaz halde.

Gündem

23.01.2024, 17:44

Antalya'nın Alanya ilçesindeki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor. 

Gündoğmuş'taki rüzgarın etkisiyle Alanya ilçesi Güzelbağ ve Bayır mahalleleri ile Susuz Yaylası'na sıçrayan yangına, ekipler havadan ve karadan müdahaleyi sürdürüyor.

Bu arada alevlerin büyük hasar verdiği Bayır Mahallesi'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Alanya Belediyesine bağlı yetkililer, hasar tespit çalışmalarına başladı.

Köydeki evlerin neredeyse tamamının yanarak kullanılamaz hale geldiği gözlendi. Söndürme çalışmalarının ardından evlerinin halini gören vatandaşlar büyük üzüntü yaşadı. 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2 bin 500 kişinin yaşadığı Güzelbağ'da yangının kontrol altına alındığını söyledi.

İlçede yangının etkili olduğu tek yerin şu an için Susuz Yaylası olduğunu belirten Yücel, "Güzelbağ ormanlık alanında etkili olan yangının tekrar alevlenmemesi için soğutma çalışmaları sürüyor. Hava şartları nedeniyle 'kontrol altına alındı, söndürüldü' dediğimiz yangınlar tekrar alevlenebiliyor. O yüzden konuşmak için erken" diye konuştu. ANTALYA/ALANYA

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading