banner2

Uzman isimden korkutan açıklama: 6.8'lik deprem olabilir

Ardahan depremi sonrası Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Göle fayı 6.8 büyüklüğünde deprem üretme potansiyeline sahip" diyerek uyarılarda bulundu. Sözbilir, "Bu aşamada 4 büyüklüğüne varan artçı depremlerin gelişmesi beklenebilir" ifadesini kullandı.

Gündem 27.09.2022, 20:40 27.09.2022, 20:48
Abone ol
Uzman isimden korkutan açıklama: 6.8'lik deprem olabilir

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) verilerine göre, saat 17.08'de, Ardahan Göle'de Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

DAHA BÜYÜK BİR DEPREMİ İŞARET ETTİ 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir meydana gelen deprem ve muhtemel sonuçları için, "AFAD verilerine göre, Ardahan-Göle merkezli bir deprem meydana geldi. Deprem saat 17.08'de 7 kilometre derinlikte ve 5.0 büyüklüğünde. İlk belirlemelere göre depremin Göle Fayı üzerinde meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bu fay 33 kilometre uzunluğunda sol-yanal doğrultu atımlı bir fay. Göle fayı 6.8 büyüklüğünde deprem üretme potansiyeline sahip. Ardahan ve çevresindeki kırsal kesimdeki evlerde belli hasarlara neden olmuş olabilir. Halkın AFAD yetkilileri ve bölgede ilgili kurum ve kuruluşlara bilgi vermesinde fayda var. Bu aşamada 4 büyüklüğüne varan artçı depremlerin gelişmesi beklenebilir" dedi. 

ARDAHAN'DA GÜN BOYU DEPREM SÜRDÜ

Öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) verilerine göre, saat 17.08'de, Ardahan Göle'de Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi ise 5.3 olarak duyurdu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!