banner2

Terör örgütüne katılım 100’ün altına indi! Bakan Soylu duyurdu

İçişleri Bakanı Soylu, Şırnak'ta düzenlenen "Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim Semineri Kapanış Töreni"nde yaptığı açıklamada, "Terör örgütüne yıllık katılım bugün 100'ün altına düştü. Adım adım sıfıra doğru ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.

Gündem 06.11.2022, 19:49 06.11.2022, 20:37
Abone ol
Terör örgütüne katılım 100’ün altına indi! Bakan Soylu duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Üniversitesi'ndeki Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim Semineri Kapanış Töreni'ne katıldı. Soylu burada terörle mücadele çalışmalarına ilişkin önemli bilgiler verdi

"ŞİMDİ BİR OH DAHA ÇEKİYORUM"

15 Temmuz'dan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonuyla terörle mücadele stratejisinin değiştirildiğini ve kesintisiz operasyon stratejisine geçildiğini kaydeden Bakan Soylu, şöyle devam etti: "Terörün yanında, teröre sebep olan, teröre kaynaklık eden unsurlarla da mücadele etmeye başladıktan sonra bu bölgede her şey değişti. Eskiden terör örgütüne yıllık katılım 5 binli sayılarla ifade ediliyordu. Bugün hamdolsun 100'ün altına düştü. Adım adım sıfıra doğru ilerliyoruz. Geçen yıl 51'di, şimdi 43. Az kalsın 44 olacaktı. Neyse ki bir kız çocuğunu HDP'li bir yönetici tarafından dağa kaçırılırken yolda yakaladık. Anneleri babaları da HDP binasına gittiler, onu kaçıran HDP'li yöneticileri orada darbettiler. Ellerine sağlık, iyi de yaptılar. Hani ben bir keresinde bir 'oh' çekmiştim ya. 'Paralar PKK'ya gitmiyor' diye. Şimdi bir 'oh' daha çekiyorum. Gençler PKK'ya gitmiyor. Öğretmenliğe, doktorluğa, eczacılığa, hemşireliğe ve bu ülkenin yarınlarına katkı koymaya gidiyorlar. Festivallere gidiyorlar, dinini, inancını öğrenmeye gidiyorlar, üniversitelerde hocalarıyla beraber yarınlara ümit vermeye gidiyorlar. 

PKK'NIN ELEMAN SAYISI 120'NİN ALTINDA

Terör örgütü PKK'nın ülke sınırları içerisindeki eleman sayısının 120'nin altına geldiğini söyleyen Bakan Soylu, şunları kaydetti: "Bizde bir rakam var ama bir sayıyı bekliyoruz. Terör eylemleri 15 Temmuz'dan sonra yüzde 95 azaldı. Peki bundan sonra ne olacak. Her şeyden önce son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek ama bizim bir planımız var. Cumhuriyetin birinci asrına kadar buradaki kahraman arkadaşlarımızla birlikte Allah nasip ederse bu ülkenin içerisinde, kırsalda bir tek terörist kalmayacak. 29 Ekim 2023'te, yani Cumhuriyetin ikinci asrına sırtımızda terörün küfesiyle girmeyeceğiz. Sınırlarımızın dışında elbette ki temizlemeye devam edeceğiz. Bu ülkede istikrarın devam etmesi, terörün tekrar dirilmemesi için sürekli teyakkuzda ve güçlü olacağız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!