banner2

Son dakika: Selahattin Demirtaş pes etti! 'Aktif politikayı bırakıyorum'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile aktif politikayı bıraktığını açıkladı.

Gündem 31.05.2023, 15:06 31.05.2023, 15:46
Abone ol
Son dakika: Selahattin Demirtaş pes etti! 'Aktif politikayı bırakıyorum'

Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş, "Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum" ifadelerine yer verdi.

"POLİTİKAYI BIRAKIYORUM"

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşın ile istifasını duyuran Demirtaş'ın paylaşımı;

"Merhabalar. Yarın Artı Gerçek'te yayımlanacak röportajımdan iki paragrafı sizlerle paylaşıyorum, 'Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum. Ayrıca, bana yönelik yapıcı eleştirilere teşekkür ediyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum.' Hepinize yoldaşça selam, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi hasretle kucaklıyorum. Özgür günlerde görüşebilmek dileğiyle."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!