banner2

Son dakika! Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Güzel sonuçlar geldi

Bakan Akar, ABD’ den F-16 alımı ile ilgili, "ABD ile askeri heyetler arasında görüşmemiz sürüyor. Güzel sonuçlar geldi. F-16’larla ilgili üçü Türkiye, biri ABD’de olmak üzere dört toplantı yapıldı. Bizim kafamızda da başka şeyler var" dedi.

Gündem 22.11.2022, 20:22 22.11.2022, 21:24
Abone ol
Son dakika! Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Güzel sonuçlar geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin görüşmelerine katıldı. Bakan Akar burada komisyon üyelerinin sorularını yanıtladı.

"SUNİ BİR GEREKÇEYE İHTİYACIMIZ YOK"

Akar, ABD’ den F-16 alımı ile ilgili bir soru üzerine "ABD'den F-16 almak için gayret gösteriyoruz ama olmazsa tabii bizim kafamızda başka şeyler var" açıklamasını yaptı. Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarına ilişkin de konuşan Akar, "MSB'nin yurt içinde, sınır ötesinde Suriye, Irak'ın kuzeyinde gerçekten ama gerçekten operasyon yapmak için suni bir gerekçeye ihtiyacı yok" şeklinde konuştu.

"SADAT" SORUSUNA YANIT

"S-400 füze savunma sistemi yerinde, kullanılmaya hazır. Tehdit gelirse bunu kullanırız" diyen Bakan Akar, ayrıca, SADAT'la ilgili yöneltilen soruya da "Bizim SADAT’la hiçbir ilgimiz, ilişkimiz yok. Bizim dışımızda bir hadise" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!