banner2

Savcı Savan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gizli bir hayranlığı olan o ismi açıkladı

İzmir AK Parti Milletvekili adayı Savcı Sayan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gizli bir hayranlığı olduğunu açıkladı.

Gündem 27.05.2023, 13:17 27.05.2023, 14:34
Abone ol
Savcı Savan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gizli bir hayranlığı olan o ismi açıkladı

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Savcı Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Deniz Baykal ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gizli bir hayranlığının olduğunu belirken Sayan, Deniz Baykal için 'bu ülkenin yerli ve milli liderlerinden biriydi' dedi.

CHP'li belediyelerin yapamadığını Keçiören belediye başkanı Turgut Altınok'un yaparak Deniz Baykal adına bir park açılışı yapılacağını açıklayan Savcı Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

'GİZLİ BİR ERDOĞAN HAYRANI'

'Sayın Baykal her ne kadar Sayın Erdoğan'a rakip olsa da özel görüşmelerimizde cümlelerinden anladığım kadarıyla gizli bir Erdoğan hayranıydı. Bazen siyaset dışında oturup dertleştiğimizde Sayın Erdoğan'dan hep takdirle bahsederdi. "Kerata çok güzel belediyecilik yaptı" Başbakanlığı çok iyi götürüyor bu ülkeye lazım diyordu." Bir gün bana dedi ki düşünsenize ben cumhurbaşkanıyım Türkiye'yi yurtdışında temsil ediyorum. Sayın Erdoğan içerde başbakan ve Türkiye'yi Şahlandıran işler yapıyor. Türkiye'yi kim tutabilir. Ama siyaset böyle bir şeye müsaade etmez diyordu. Sayın Baykal büyük bir yerli ve milli liderdi Sayın cumhurbaşkanımız başbakan iken yurtdışında bulunduğunda sayın Baykal biz yardımcılarını toplar ve şöyle derdi, ülkemizin başbakan ve bakanları yurtdışında iken müzekkere masasında onların elini zayıflatacak hiçbir beyanda bulunmayacaksınız Türkiye'ye döndüklerinde hesaplaşırız. Ama bugün o gün değildir yurtdışındaki başbakanımıza, bakanlarımıza destek olmalıyız, partimizin menfaati için ülkemizin menfaatini bertaraf edemeyiz.'

'DEMOKRASİNİN DE GEREĞİNİ YAPTIM'

'Ben eğer menfaatimi düşünmüş olsaydım Sayın Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırmaya yönelik çalışma başlatmazdım. Ama ben ülkemin menfaatini partimin menfaatinin üstünde tuttum ve üzerime düşeni yaptım demokrasinin de gereğini yaptım. Biliyorsunuz bu konuda Baykal’a çok eleştiriler geldi. Adeta linç ettiler. Ama Baykal doğru bir karar olduğuna inanmıştı. Hiçbir gün de pişmanlık duymadı. Gelen bütün sorulara da inanarak gereğini yaptım diyordu.'

'TAM BİR DOST SOHBETİ'

Sayın Erdoğan ameliyat olduktan sonra sayın Kılıçdaroğlu ile sayın Baykal Sayın Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için randevu talebinde bulunmuşlardı. Sayın Erdoğan Kılıçdaroğlu’na genel merkezde, sayın Baykal’a konutunda randevu vermişti. Döndüğünde çok memnun olmuştu. Sayın Erdoğan kendisine “Kılıçdaroğlu da randevu istemişti ama önce size döndük ve evi size uygun gördük. çünkü sizin bizim yanımızda değeriniz başkadır” demişti. Olcay hanımın Sayın Erdoğan’a şu sigara yasağı kararınızı çok destekliyorum güzel bir iş yaptınız cümlesini hiç unutmuyordu. Tam bir dost aile sohbeti yaptık diyordu.

'TÜRKİYE'NİN DEĞERLERİNE CHP DEĞİL AK PARTİ SAHİP ÇIKIYOR'

Ve hep Sayın Erdoğan’ın çalışkan bir vatansever olduğunu dile getiriyordu. Bugün CHP’nin kimlerin elinde olduğunu gördüğümüzde Baykal’ı daha çok arıyoruz. Baykal sağ olsaydı Cumhuriyet Halk Partisi listelerindeki Fetöcüleri görmüş olsaydı, çok büyük acılar çekecekti. Bugün görüyoruz ki Türkiye’nin değerlerine Cumhuriyet Halk Partisi değil AK Parti sahip çıkıyor. Atatürk üzerinden siyaset yapan CHP Atatürk’ün neredeyse izini silmeye çalışan insanlarla hareket Ediyor. Oysa AK Parti ve Ak partili belediyeler bu ülkenin değerlerine sahip çıkıyor, hangi partiye mensup olurlarsa olsunlar ülkenin değerlerine sahip çıkıyor. Bugün de görüyoruz ki CHP’li belediyelerin yapması gerekeni Keçiören belediye başkanı Sayın Turgut Altınok yapıyor. Allah bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmasın bu ülkenin yerli ve milli değerlerinin değerini zamanında öğrenme şansını bizlere versin. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın Çok güzel bir iş başardınız umarım liderlerini unutan CHPliler utanır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!