Yandex Metrica

Tarihi buluşma vatandaşlara soruldu: Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özgür Özel görüşmesini destekliyor musunuz?

Tarihi buluşma vatandaşlara soruldu: Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özgür Özel görüşmesini destekliyor musunuz?

Siyaset dünyasında tüm gözlerin çevrildiği CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde  bir araya gelmişti. İki liderin görüşmesi 1,5 saat sürmüştü. Türk siyasetinde 'ılımlı' havanın eseceğinin sinyalini veren bu görüşme vatandaşlarada soruldu. Türkiye genelinde 3.101 kişinin katılımıyla yapılan araştırmaya göre, toplumun yüzde 69,4'ü bu görüşmeyi olumlu karşılıyor.

Gündem

11.05.2024, 20:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in gerçekleştirmiş olduğu görüşmeyi Areda Survey araştırma şirketi, Türk halkına sordu. 

15 Mayıs Mısır Çarşısı'nda yangın mı çıktı, neden? Mısır Çarşısı açık mı kapalı mı? 15 Mayıs Mısır Çarşısı'nda yangın mı çıktı, neden? Mısır Çarşısı... Haberi Görüntüle

TOPLUMUN YÜZDE 69 GÖRÜŞMEYİ OLUMLU KARŞILADI

Türkiye genelinde 3.101 kişinin katılımıyla yapılan araştırmaya göre, Türk siyasetinde tarihi bir görüşme olarak nitelendirilen iki liderin görüşmesini toplumun yüzde 69,4'ü olumlu karşılıyor. 

İletişim Başkanlığı'ndan Miçotakis'in Türkiye ziyareti açıklaması: Birçok anlaşma imzalanacak İletişim Başkanlığı'ndan Miçotakis'in Türkiye ziyareti açıklaması: Birçok anlaşma imzalanacak Haberi Görüntüle

VATANDAŞLAR YENİ BİR ANAYASA OLUŞTURMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR 

Katılımcıların yüzde 65'i, CHP yönetiminin Erdoğan ile ilişkilerini devam ettirmesi ve geliştirmesi gerektiği konusunda hemfikirken yüzde 52,2'si de siyasi partilerin bir araya gelerek yeni bir anayasa oluşturması gerektiğini düşünüyor. Farklı parti seçmenlerinin Erdoğan – Özel görüşmesine ağırlıklı olarak olumlu yanıt vermesi araştırmanın dikkat çekici detaylarından.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, CHP Genel Başkanı Özgür Özel parti liderleri ziyaretleri kapsamında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da ziyaret etmiş ve bu durum kamuoyunda çeşitli tartışmalara sebep olmuştu.

Terör örgütünde çözülme hız kazandı: 2 PKK'lı teslim oldu Terör örgütünde çözülme hız kazandı: 2 PKK'lı teslim oldu Haberi Görüntüle

AK PARTİ SEÇMENİNİN YÜZDE 78'İ GÖRÜŞMEYİ DESTEKLİYOR 

AK Parti seçmeni Erdoğan – Özel görüşmesine yüzde 78,6 oranında destek verirken CHP seçmeninde bu oran yüzde 59,6 olarak karşılık buluyor. Ayrıca MHP seçmeninin yüzde 72,8'i, İYİ Parti seçmeninin yüzde 65,4'ü ve DEM Parti seçmeninin yüzde 81,4'ü bu görüşmeyi olumlu gören seçmenler arasında yer alıyor.

Meteorolojiden '81 ile' son dakika uyarısı: Önümüzdeki 4 güne dikkat! Meteorolojiden '81 ile' son dakika uyarısı: Önümüzdeki 4 güne dikkat! Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU'NUN GÖRÜŞMEYLE İLGİLİ SÖYLEMLERİ DESTEK GÖRMEDİ 

Geçtiğimiz günlerde CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Saray ile müzakere değil, mücadele edilmeli” sözlerini sarf etmiş ve yine kamuoyunda çeşitli tartışmalarıda beraberinde getirmişti. Araştırmada, Kılıçdaroğlu'nun bu söyleminin toplumdaki yansıması da ele alındı.

Verilere göre Türk halkının yüzde 62,7'si Kılıçdaroğlu'nun ‘Müzakere değil, mücadele edilmeli' yaklaşımına olumsuz baktığını ifade ederek siyasi liderler arasındaki ilişki geliştirilmesi gerektiği görüşünü paylaşıyor. Olumlu bakanların oranı ise yalnızca yüzde 37,3 olarak karşılık buluyor.

9 Mayıs Eurovision yarı final hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak? 9 Mayıs Eurovision yarı final hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak? Haberi Görüntüle

“CHP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE İLİŞKİLERİNİ GELİŞTİRMELİ”

Erdoğan – Özel görüşmesinin ardından siyasetteki uzlaşı talebinin artması, CHP yönetiminin gelecekte atması beklenen adımlarını da etkiliyor. Araştırmaya göre Türk halkının yüzde 65'i, CHP yönetiminin bundan sonraki süreçlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile temas içinde olması gerektiğini ve iletişim içinde ilişkilerin devam etmesi gerektiğini düşünüyor. Yüzde 35'i ise ilişki yerine mücadele etmesi gerektiği savunuyor. 

Bir suç örgütü daha çökertildi! MAHZEN-39 operasyonu ile 33 şüpheli yakalandı Bir suç örgütü daha çökertildi! MAHZEN-39 operasyonu ile 33 şüpheli... Haberi Görüntüle

ARAŞTIRMA NASIL YAPILDI? 

Türkiye genelinde 3 bin 101 kişinin katıldığı 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında yapılan araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile ‘Areda Survey'in Profil Bazlı Dijital Paneli' kullanılarak gerçekleştirildi.

 

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading