Yandex Metrica

PKK işareti yapan Fatih Portakal'a suç duyurusu

PKK işareti yapan Fatih Portakal'a suç duyurusu

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde oy kullandıktan sonra "zafer işareti" yapan Fatih Portakal ve Yeşil Sol Parti sandık kurulu üyesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Gündem

26.04.2024, 15:14

AK Parti adına suç duyurusunda bulunan avukat Arif Yeğen, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, Fatih Portakal'ın, Müşerref Hepkon İlkokulu 1032 numaralı sandıkta oy kullandıktan sonra zarfı sandığa atarken seçim propagandası niteliğinde "zafer işareti" ile fotoğraf çektirmesinin, Yeşil Sol Parti sandık kurulu üyesi Y.D'nin de aynı işareti yapıp poz vermesinin seçim kanununa aykırı olduğunu belirtti.

9 Temmuz Muğla'da deprem nerede, hangi ilçede oldu? Muğla deprem merkez üssü neresi? 9 Temmuz Muğla'da deprem nerede, hangi ilçede oldu? Muğla deprem... Haberi Görüntüle

KAMU DAVASI

Dilekçede, bahse konu işaretin Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 135 sayılı genelgesine aykırı olduğunu savunan Yeğen, sunucu Portakal ve sandık kurulu üyesi Y.D. hakkında kamu davası açılması talebinde bulundu.

Dilan-Engin Polat çiftinin şirketleri için dikkat çeken talep Dilan-Engin Polat çiftinin şirketleri için dikkat çeken talep Haberi Görüntüle

SKANDALINA BÖYLE SAHİP ÇIKTI

İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına da dilekçe veren Yeğen, Yeşil Sol Parti sandık kurulu üyesi Y.D'nin seçimdeki görevinden azledilmesini talep etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading