banner2

PKK'dan altılı koalisyona destek açıklaması sonrası dikkat çeken yorum: İş birliği yeni mi başladı?

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, PKK'nın terör saldırılarını seçimlere kadar durdurduklarını açıklamasının ardından dikkat çeken bir yorumda bulundu. Coşkun Başbuğ, "Şunu sorgulamakta fayda var; bu işbirliği yeni mi başladı? Yıkılanın ayağa kalkamayacağı bir seçim sürecine girildi." dedi.

Gündem 28.03.2023, 14:49 28.03.2023, 15:51
Abone ol
PKK'dan altılı koalisyona destek açıklaması sonrası dikkat çeken yorum: İş birliği yeni mi başladı?

Seçimlere kısa süre bir kalırken eli kanlı terör örgütü PKK'dan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması geldi.

Terör örgütü PKK'nın Eşbaşkanı Bese Hozat, ''Bu seçim hiçbir seçime benzemiyor. Tarihi bir anlamı var. Bu faşist iktidar 14 Mayıs'ta yıkılacaktır. Seçimler bitene kadar askeri eylemlerimize son verme kararı aldık. Seçim sonrası durum değerlendirmesi yapacağız.'' açıklamasını yaparak altılı koalisyona açık destek verdi.

''BU AÇIKLAMA SÜRPRİZ DEĞİL''

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, A Haber ekranlarında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK elebaşı Bese Hozat'ın açıklamasının sürpriz olmadığını belirtti ve şunları aktardı;

"PKK'nın HDP ile iş birliği içerisinde olduğunu bu yapının da Millet İttifakı diye tanımlanan yapıya doğrudan destek verdiğini unutmayalım. Sürekli yıkmaktan yakmaktan bahseden yapı, konu seçimler olduğunda (Seçime kadar) Terör saldırılarına ara vereceğini söylüyor. Bu açıklama sürpriz değil. Düne kadar kapalı kapılar ardından yürüyen iş birliği artık alenen ve ulu orta yapılmaya başlandı. PKK ve Kandil, HDP'yi kast ederek zaten 'Millet İttifakı üzerine düşeni yapıyor, siz de üzerinize düşeni yapın' şeklinde verdiği talimatı hatırlayalım. Bu tablo maalesef şu an sahada işler halde. Şunu sorgulamakta fayda var; bu işbirliği yeni mi başladı? Yoksa evvelden beridir vardı da biz mi görmüyoruz.''

''ASLINDA BİZİ BEKLEYEN SÜREÇ BUYDU''

''Bizim de aylar, yıllar önce '2023 seçimleri en kritik seçim, hayati öneme sahip bir seçim' dediğimizi çok iyi hatırlarlar bilirler.'' diyen Coşkun Başbuğ, ''Niye biz öyle bir tanım yaptık. Öyle bir noktaya gelecekti ki işler; burada kendini sağcı, solcu, muhafazakar olarak tanımlayan partilerin de el ele verdiğini ve maskeleri atarak gerçek kimliğini ortaya koyacağını görecektik. Aslında bizi bekleyen süreç buydu. Bana göre yaşanan bu. O son düzlük artık dönüldü, yıkılanın ayağa kalkamayacağı bir seçim sürecine girildi.'' değerlendirmesinde bulundu.

''ELE ELE VEREREK SAHAYA DÖKÜLÜN" TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı düşmanlık beslendiğine dikkat çeken Coşkun Başbuğ, ''Bu durumda küresel emperyalist yapının kimliği şöyle işliyor: Artık bırakın eski numaraları, doğrudan gerçek kimliğinizle el ele vererek sahaya dökülün. Şu an yaşanan bu bana göre. Bu birlikteliğin hem Kandil'den hem de Millet İttifakı olarak kendini konumlandıran yapıdan ortak ağız birliğinin işlediğini görüyoruz. Sürekli yıkmaktan, dökmekten dem vuran başlıklar var. Bu yapıdaki tüm unsurlar bundan bahsediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla başladı bu. O düşmanlıkla başlayan hikaye devlet düşmanlığına dönüştü. Sırrı Sakık denen bir ucube var. 'Yüzyıllık Cumhuriyet rejimini yıkacağız.' diyor. Demek ki hesap çok daha eskiye dayanıyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!