banner2

Önce iftira sonra geri adım: Barış Yarkadaş'ın yalan terörü tam gaz

Sosyal medyada yalan haberleri en çok yayan isimlerden biri olan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş yine bir iftira ile gündemde. Yarkadaş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğün töreni öncesine ait olduğunu iddia ettiği bir görüntü paylaştı. Ancak kısa süre içinde yalanı ortaya çıktı. Görüntünün CHP'li bir isme ait olduğu ortaya çıktı.

Gündem 18.10.2021, 17:38 18.10.2021, 18:22
Abone ol
Önce iftira sonra geri adım: Barış Yarkadaş'ın yalan terörü tam gaz

CHP eski milletvekili olan gazeteci Barış Yarkadaş yine asılsız bir paylaşımla gündemde. Yarkadaş sosyal medya hesabında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızı Eylül İrem Çavuşoğlu’nun düğün töreni öncesine ait olduğunu iddia ettiği bir görüntü paylaştı. 

ÖNCE YALAN SONRA GERİ ADIM

Video ile ilgili eleştiride bulunan Yarkadaş "Maşallah zenginlik böyle bir şey" yorumunda bulundu. Görüntüyle ilgili uzun uzun eleştiri yapan Yarkadaş'ın yalanı kısa sürede ortaya çıktı. Yarkadaş'ın Mevlüt Çavuşoğlu'nun kızının düğününe ait olduğunu iddia ettiği görüntülerin gerçeği yansıtmadığı belirlendi.

Yalanı ortaya çıkan Yarkadaş videoyu ve iletilerini silerek açıklama yayınladı. "Az önce paylaştığım videoyu sildim. Çünkü, video Çavuşoğlu'nun kızının değil yeğeninin düğünü öncesi çekilmiş. '' ifadesini kullanan Yarkadaş, ''Aile üyeleri aradı, özel bir törenin yansıtılmasından ve Çavuşoğlu ile bağ kurulmasından rahatsız olduklarını, bakanla görüşmediklerini söylediler. Kamuoyuna saygıyla…" ifadelerini kullandı. Ancak Yarkadaş'In açıklamasında değinmekten kaçındığı konu görüntünün CHP'li bir isme ait olduğu gerçeğiydi.

YARKADAŞ'IN PAYLAŞTIĞI GÖRÜNTÜLER CHP'Lİ İSME AİTMİŞ

CHP'li Barış Yarkadaş'ın paylaşımına tepki gösteren CHP Alanya ilçe başkan yardımcısı Gökhan Sipahioplu, düğün görüntülerinin kendilerine ait olduğunu söyledi, Yarkadaş'ı yalan haberinden dolayı dava edeceğini söyledi

baris yarkadas

SOSYAL MEDYADA YALAN HABERLERİ EN ÇOK YAYAN İSİMLERDEN BİRİ

Barış Yarkadaş'ın Twitter hesabı sosyal medyada yalan haberlerin en fazla yayıldığı hesaplardan biri. Paylaştığı sahte içerikler en fazla etkileşim alan kişiler arasında. Yarkadaş pek çok konuda gerçek dışı bilgiler yayıp daha sonra paylaşımlarını siliyor. Tweetlerini neden sildiğine dair açıklama yapsa da, yalan tweetler yüzbinlerce kez paylaşılırken, doğrulama tweetleri rağbet görmüyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!