banner2

O partiden toplu istifa! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteklerini açıkladılar

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamasının ardından partide istifa depremi yaşanıyor.

Gündem 26.05.2023, 13:46 26.05.2023, 14:18
Abone ol
O partiden toplu istifa! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteklerini açıkladılar

14 Mayıs günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda bir karar verilemeyerek seçim 28 Mayıs günü gerçekleşecek olan ikinci tura kaldı. Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteğini açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıkladı.

TOPLU İSTİFA

 İki gün sonra yapılacak olan seçimlerde terör örgütü PKK'ın siyasi uzantısı HDP'in açıkça desteklediği Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklayan Ümit Özdağ'ın partisinde ard arda istifalar yaşanıyor. 

ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEKLER

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki Zafer Partisi İlçe Başkanı Süleyman Şah ile birlikte toplamda 30 kişi partisinden istifa ettiğini açıkladı. İkinci tura kalan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklan partililer destekleyeceklerini ''Parti yönetimimizle yaptığımız istişareler sonunda PKK'nın ülkemizde bir iç savaş zemini hazırladığı, terör savunucularının da destekleyerek planlar yapıldığı düşüncemizi öngörerek, Alaşehir'deki Atatürk çizgisindeki milliyetçiler olarak her türlü terör destekli bir ittifak içerisinde olmaktansa cumhurbaşkanı adayımız olan Sinan Oğan'ın tarafında yer almayı şeref sayarız'' ifadelerini kullandı.

TOPLAMDA 30 KİŞİ

İlçe Başkanı Süleyman Şah, yönetimde bulunan 19 kişi ile birlikte toplamda 30 kişinin partiden istifa ettiğini açıkladı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!