Yandex Metrica

NATO'ya girmek isteyen İsveç, Türkiye'ye heyet yolluyor

NATO'ya girmek isteyen İsveç, Türkiye'ye heyet yolluyor

İsveç'ten bir heyet NATO görüşmeleri için Türkiye'ye gitmeye hazırlanıyor. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, İçişleri Bakanlığından bir heyetin gelecek hafta NATO görüşmeleri için Türkiye'ye gideceğini bildirdi.

Gündem

23.01.2024, 19:52

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın İsveç Adalet Bakanlığından bir heyetin terör suçlularının iadesi konusunda teknik görüşmeler yapmak üzere 5-6 Ekim'de Türkiye'ye geleceğini açıklamasının ardından İsveç'ten flaş bir hamle geldi.

8 Temmuz bugün dolar ne kadar? Dolar, euro, gram altın kaç para? 8 Temmuz bugün dolar ne kadar? Dolar, euro, gram altın... Haberi Görüntüle

İSVEÇ HEYETİ TÜRKİYE'YE GELİYOR

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, İçişleri Bakanlığından bir heyetin gelecek hafta NATO görüşmeleri için Türkiye'ye gideceğini bildirdi. Linde ülkesinin resmi haber ajansı TT'ye, Türkiye ile yapılan müzakerelerin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.

3 yıl önce 6 kişi hayatını kaybetmişti! Yağmurun başkentinde afetlere 'sel kapanlı' önlem 3 yıl önce 6 kişi hayatını kaybetmişti! Yağmurun başkentinde afetlere... Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE'NİN NE ZAMAN ONAYLACAĞINI BİLMİYORUM''

Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini onaylamasını beklediğini aktaran Linde, "Ancak Türkiye'nin ne zaman onaylayacağını bilmiyorum. Geçen hafta New York'taki BM toplantısında, Türk meslektaşım Çavuşoğlu ile bir araya geldik. Müzakereleri gözden geçirdik, her şey iyi gidiyor. Biz anlaşmaya uyuyoruz." dedi.

Türkiye, Finlandiya ve İsveç tarafından NATO Madrid Zirvesi'nde 28 Haziran'da Üçlü Muhtıra imzalanmıştı. Muhtıra çerçevesinde kurulan Daimi Ortak Mekanizma'nın ilk toplantısı 26 Ağustos'ta Finlandiya'nın Vantaa kentinde yapılmıştı.

Dünyanın en iyi üniversiteleri açıklandı: Listede Türkiye'den tam 9 üniversite var! Tercih yapacaklar dikkat Dünyanın en iyi üniversiteleri açıklandı: Listede Türkiye'den tam 9 üniversite... Haberi Görüntüle

BEKİR BOZDAĞ NE DEMİŞTİ?

Bekir Bozdağ, konuyla ilgili dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; "Bizim bakanlık bürokratlarımız ile iadeler konusunda teknik düzeyde görüşmeler gerçekleştirilecek İzleme Komitesi çerçevesinde... Dışişleri Bakanlığından bir heyetin de görüşmeler yapmak üzere Finlandiya'ya gideceğini biliyorum. Bizim iade isteğimiz PKK, FETÖ ve DHKP-C başta olmak üzere teröristleri iade kararları vermelerini bekliyoruz. Bizim iadesini istediğimiz kişiler ülkemizde hakkında soruşturma ve kovuşturma olan kişilerdir." 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading