banner2

Muş'ta evlat nöbeti tutan evlatlardan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Selahattin Demirtaş'tan korkup bize destek vermiyor'

Muş'ta terör örgütü PKK tarafından evlatları dağa kaçırılan anneler, cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest kalması gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Gündem 27.07.2022, 17:47 27.07.2022, 18:44
Abone ol

Muş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan annelerin evlat nöbeti devam ediyor. 

HDP binası önünde evlatlarına kavuşmayı bekleyen anneler 67 haftadır eylemlerine devam ediyor. Bina önünde HDP ve PKK'dan çocuklarını isteyen anneler HDP ve PKK'yı lanetledi. 

HDP BİNASI ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR 

Evlatlarına çağrıda bulunan anneler, "Yavrumu verin bana", "Anneler direniyor", "Artık yeter, bırakın evlatlarımızı" ve "Artık yeter, yakamızdan düşün" yazılı dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında bulunan aileler, kararlı bekleyişlerini sürdüreceklerini ifade etti.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ HAPİSTE ÖLSÜN 

Diğer yandan Kılıçdaroğlu'nun Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması yönündeki açıklamalarına tepki gösteren evlat nöbetindeki annelerden Gülbahar Teker, şu ifadelere yer verdi: 

Kılıçdaroğlu diyor ki Demirtaş bırakılsın. Bizim çocuklarımız nerede? 8 senedir bu anne babalar Diyarbakır'da, Van'da, Hakkari'de her yerde eylem yapıyor. Bizim çocuklarımızı bıraksınlar. Selahattin Demiştaş, hapiste ölsün gitsin. HDP ve PKK'yı istemiyoruz. HDP kapatsın gitsin. Kılıçdaroğlu'nu istemiyoruz. Kılıçdaroğlu, niye gelip bizim derdimizi sormuyorsun? Niye Diyarbakır'a geldiğinde 2 kişiyle konuşup kaçtı gitti? Niye Muş'a, Hakkari'ye, Van'a gelmiyorsun? 8 senedir bu çileyi çekiyoruz. Bizim çocuklarımız dağdan ne zaman gelirse o zaman Selahattin Demirtaş hapisten çıkarılsın. O kadar asker, polis şehit oldu, Selahattin Demirtaş da hapiste ölsün. Biz onun içeriden çıkmasını istemiyoruz.

'BİZİM TEK BİR BAYRAĞIMIZ İKİNCİ BİR BAYRAĞIMIZ OLAMAZ'

67 haftadan beri çocuklarını HDP'den istediklerini belirten baba Şemsettin Özcan ise şu sözlere yer verdi: 

HDP, çocuklarımızı nasıl götürüp PKK'ya vermişse öyle de çocuklarımızı getirip bize versin. Çocuklarımızı vermeyene kadar burayı terk etmiyoruz. Gece gündüz, yaz kışta olsa burayı terk etmiyoruz. Çocuklarımızı HDP'den istiyoruz. HDP olmasa PKK bu işleri kendi kafasına göre yapamaz. HDP, PKK'ya güç veriyor. Çocuklara sesleniyorum; sesimizi duyuyorsanız gelin teslim olun. Dağ başında köpek gibi HDP'nin arkasında gitmeyin. Bizim tek bir bayrağımız var ikinci bir bayrak olamaz.

'KILIÇDAROĞLU DEMİRTAŞ'TAN KORKARAK BİZE DESTEK VERMEDİ'

Kılıçdaroğlu'nun kendilerine bir gün bile destek vermediğini belirten Özcan, şu sözleri kaydetti: 

Ortalığı karıştıran CHP'dir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'ı bırakın diyor. Bir gün gelip bize destek vermedi. Geldi Diyarbakır'da bizi kandırdı ve bizimle görüşeceğini söyledi. Demirtaş'tan korkarak bizimle görüşmedi. Gelip orada 1-2 kişiyle fotoğraf çekip kaçtı gitti. Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün arkasına sığınmış. O doğru bir insan değil. Kendisi HDP'ci. Altılı masa bir araya gelmiş altına da HDP'yi koymuşlar. Bunların kimseye faydası yok. Bunlar HDP ile beraber. HDP olmazsa bunlar iş yapamaz. Gizlice HDP'den bilgi alıp sonra konuşuyorlar. Selahattin Demirtaş'ın bırakılmasını niye istiyorlar da bizim çocuklarımızın gelmesini niye istemiyorlar. Kılıçdaroğlu, gitsin Demirtaş'a bizim çocuklarımızı geri vermesini söylesin. Kılıçdaroğlu, HDP'nin parmağıdır. HDP ne derse o onu yapar

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!