banner2

Muharrem İnce, Altılı Masa'yı topa tuttu: Sokağa kim çıkamayacak göreceğiz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler öncesi iddialı konuştu. Muharrem İnce, kendisi hakkında "Seçimden sonra sokağa çıkamaz" ifadelerini kullananlara "6 parti, trilyonlarca lira hazine parası, 2 büyükşehir belediyesi... Hepsi toplamda yüzde 30 olursa, ben de yüzde 25 alırsam o zaman sokağa kim çıkamayacak? Tüm anketler elimde, hepsini biliyorum. Ne yaptığımı biliyorum" sözleriyle seslenerek altılı masaya verdi veriştirdi.

Gündem 30.03.2023, 09:13 30.03.2023, 10:18
Abone ol

7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce randevu aldığı eski yol arkadaşı Memleket Partisi'nin Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile dün görüştü.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Kemal Kılıçdaroğlu, "Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz" derken Muharrem İnce ise, "Adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna, "Hayır öyle bir şey demedik." yanıtını verdi.

Partisinin genel merkezinde CHP lideri ve 7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlayan Muharem İnce, akşam saatlerinde tv100 canlı yayına katıldı Ece Üner'in gündeme dair sorularını cevaplandırdı.

TEKLİF YAPILDI MI?

Görüşmeye dair konuşan Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun kendisine ittifak teklif edip etmediği sorusuna şu yanıtı verdi;

"Hayır öyle bir konuşma olmadı. Öyle bir teklif gelmedi. Tek bir kelime dahi konuşulmadı" 

"MUHALEFET KANALLARINDA BANA SALDIRMAK SERBEST AMA CEVAP HAKKIM YOK"

Daha önce Altılı Masa'ya yönelik yönelttiği eleştirileri tekrarlayan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, "10 benzemezi masanın üstüne oturtmayalım. Sonra yürümez işler. Ben uyarmaya çalışıyorum. Bunların hepsini Kılıçdaroğlu'na söyledim. Muhalefetin kanallarında bana saldırmak serbest. Ama benim cevap hakkım yok. Muhalefetin kanallarında her türlü yalan, iftira, hakaret var. Ben de cevap hakkımı kullanayım, başka bir şey istemiyorum. Bazı kanallarda ben yasaklıyım" şeklinde konuştu.

''SOKAĞA KİM ÇIKAMAYACAK GÖRECEĞİZ''

14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler öncesi iddialı konuşan Muharrem İnce, kendisi hakkında "Seçimden sonra sokağa çıkamaz" ifadelerini kullananlara da seslendi. Muharrem İnce, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

"6 parti, trilyonlarca lira hazine parası, 2 büyükşehir belediyesi... Hepsi toplamda yüzde 30 olursa, ben de yüzde 25 alırsam o zaman sokağa kim çıkamayacak? Tüm anketler elimde, hepsini biliyorum. Ne yaptığımı biliyorum" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!