banner2

MSÜ sınavı ne zaman 2023? MSÜ askeri öğrenci adayı belirleme başvurusu nasıl yapılır, MSÜ başvuru ücreti ne kadar?

Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu. Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim almak isteyenler için MSÜ başvuru kılavuzu duyuruldu. ÖSYM tarafından yayımlanan MSÜ başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte sınava dair detayları da ardından getirdi. MSÜ sınavı ne zaman 2023? MSÜ askeri öğrenci adayı belirleme başvurusu nasıl yapılır, MSÜ başvuru ücreti ne kadar? sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. İşte merak edilenler...

Gündem 27.01.2023, 12:56 27.01.2023, 12:56
Abone ol
MSÜ sınavı ne zaman 2023? MSÜ askeri öğrenci adayı belirleme başvurusu nasıl yapılır, MSÜ başvuru ücreti ne kadar?

Son günlerde MSÜ sınavı oldukça gündemdeydi. Başvuru yapmak isteyenler internette MSÜ sınavına dair cevaplar aramaktaydı.  Şimdi ise MSÜ sınavı başvurusunun başladığı ÖSYM tarafından milyonlara duyuruldu. Harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitülerin yer aldığı Milli Savunma Üniversitesi sınavla öğrenci almaya devam ediyor. 

2023-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, ÖSYM tarafından uygulanacak olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2023-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2023-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2023-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekecek. 

İşte, MSÜ sınavı ne zaman 2023? MSÜ askeri öğrenci adayı belirleme başvurusu nasıl yapılır, MSÜ başvuru ücreti ne kadar? sorularının cevapları ve daha fazlası..

MSÜ SINAVI NE ZAMAN 2023?

MSÜ başvuruları 13 Ocak tarihinde başlayacak ve 7 Şubat’ta sona erecek.

Geç başvuru günü ise 14 Şubat olarak açıklandı. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınavının 19 Mart 2023 Pazar günü yapılacağı belirlendi.

MSÜ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

MSÜ başvuru ücreti olarak 130 lira belirlendi. MSÜ başvuru işlemi geç başvuru günü 14 Şubat’ta yapılması halinde yüzde 50 zamlı olarak ödenecek.

MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYI BELİRLEME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması aracılığıyla kolaylıkla yapabilir.

MSÜ BAŞVURU EKRANI


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!