Motosiklet tutkunu Vali Yerlikaya 1915 Çanakkale Köprüsü'nden geçti

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1915 Çanakkale Köprüsü'nden motosikletiyle geçti. Vali Yerlikaya o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Gündem 15.05.2022, 13:25 15.05.2022, 13:30
Abone ol
Motosiklet tutkunu Vali Yerlikaya 1915 Çanakkale Köprüsü'nden geçti

Motosiklet tutkunu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1915 Çanakkale Köprüsü'nden motosikletiyle geçtiği anları sosyal medya hesabından paylaştı.

"3 KARDEŞ KÖPRÜMÜZÜN SELAMLARINI GÖTÜRDÜM"

Vali Yerlikaya paylaşımında, "1915 Çanakkale Köprüsü'ne Boğaziçi'ndeki 3 kardeş köprümüzün selamlarını götürdüm. Maşallah" ifadelerini kullandı.

YOLCULARIN İLGİSİ BÜYÜK

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının yeni gözdesi oldu. Esenler ve Harem otogarları Çanakkale ve etrafındaki şehirlerin yanı sıra Ege Bölgesi'ndeki şehirlere gidecek yolcuların '1915 Çanakkale'den geçiyor mu?' sorusunu sıkça yönelttiği öğrenildi.

İŞLETMELERİN MÜŞTERİ YOĞUNLUĞU YÜZDE 20 ARTTI

Öte yandan köprünün güzergahı üzerinde bulunan dinlenme tesisi, restoran ve marketlerin de yüzü güldü. İstanbul-Çanakkale arasında bulunan yoldaki Tekirdağ da dahil olmak üzere esnafın müşteri sayısı yüzde 20 arttı. Güzergah üzerindeki işletmeciler köprü için, "Açılıştan sonra işlerimizde artış var. Şu an etkisi az olmakla birlikte esas faydasını tatilin olduğu yaz aylarında hissedeceğiz" yorumunda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!