Leman Sam'ın 'Soysuz Araplar' paylaşımı kıyameti kopardı tepkiler çığ gibi

Şarkıcı Leman Sam'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdaki 'soysuz Araplar' ifadesi kıyameti kopardı. Sosyal medya kullanıcıları Leman Sam'ı ırkçılık yapmakla suçladı. Leman Sam, gelen tepkiler üzerine paylaşımını sildi ve yeni bir açıklama yaptı.

Gündem 13.01.2022, 11:06 13.01.2022, 11:49
Abone ol
Leman Sam'ın 'Soysuz Araplar' paylaşımı kıyameti kopardı tepkiler çığ gibi

Oyuncu Şevval Sam'ın annesi olan ünlü şarkıcı Leman Sam, geçtiğimiz günlerde İstanbul Başakşehir'de lüks cipiyle köpeği ezerek öldüren Katarlı şahsa tepki gösterdi ve sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

'ŞİMDİ HERKES NE MAL OLDUKALRINI ANLADI'

Leman Sam, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum için uzun süreli lince maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar. Bıçaklamalar, tecavüzler, sonu yağmadır bunun. Hiç şikayet etmeyin, göz göre göre geldi" dedi. Leman Sam'ın bu paylaşımdan sonra sosyal medyada kıyamet koptu. Birçok kullanıcı, Leman Sam'ı ırkçılıkla suçladı.

'ELBETTE İYİLERİ VAR ANCAK...'

Leman Sam daha sonraki paylaşımda ise "Elbette iyileri de var ancak onlar da burada kalmak istemiyor, burayı kullanıp kapağı Avrupa, Kanada ve diğer uygar ülkelere atıyorlar" dedi.

PAYLAŞIMI SİLDİ YENİ AÇIKLAMA YAPTI

Leman Sam, tepkiler üzerine paylaşımını sildi. Yeni bir paylaşımda bulunan Leman Sam, şu açıklamayı yaptı; ''Tweet’i izlediğim bu video üzerine attım.Çocuklara hayvanlara yeşil alanlara yapılan hertürlü hainlikler karşısında, hangi ülke veya ırk olursa olsun tepkim aynıdır. Bu kez katarlı idi. Bir dini ve ırkı hedef almam. İlk kez böyle bir mesaj atmadım. Genelleme yapmam yanlış olabilir.''

ÖZGÜR DEMİRTAŞ: SİZİ KINIYORUM

Leman Sam'ı eleştirenlerden biri de ünlü ekonomist Özgür Demirtaş oldu. Özgür Demirtaş yaptığı paylaşımda "Göçmen politikasını eleştirmek ayrı ve doğru. Sosyo-kültürel seviyeyi tartışmak ayrı ve doğru. Sınırların yol geçen hanı olmasını eleştirmek ayrı ve doğru. Bu tip ırk ve köken bazlı kafatasçı ırkçılık ise berbat bir şey. Sizi kınıyorum. Yazdığınızı görünce çok üzüldüm." ifadelerine yer verdi.

CEM KÜÇÜK: LEMAN SAM'A DAVA AÇIN

Gazeteci Cem Küçük de Leman Sam'ı eleştirdi. Küçük, ''Bütün Araplara hakaret eden ve nefret suçu işleyen Leman Sam’ın medeni ölü olması lazım. Böyle rezilce bir niteleme olur mu? Arap kökenli vatandaşlarımıza çağrımdır, Leman Sam’a dava açın. Yanına kalmasın.'' şeklinde paylaşımda bulundu.

KURBAN KESENLERLE IŞİD'İ AYNI KEFEYE KOYMUŞTU

Leman Sam, daha önce de ibadet için kurban kesen Müslümanlarla insan kesen Işid'in farkının olmadığını söylemişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!