banner2

Kılıçdaroğlu'ndan asılsız iddia! AFAD binasındaki yangın yalanına AK Parti'den sert tepki: Bu iftira ancak size yakışır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AFAD binasında çıkan küçük yangına dair asılsız iddia ortaya attı. Kılıçdaroğlu, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi. Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddiasına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sert tepki gösterdi. Detaylar haberimizde...

Gündem 21.03.2023, 18:49 22.03.2023, 11:01
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan asılsız iddia! AFAD binasındaki yangın yalanına AK Parti'den sert tepki: Bu iftira ancak size yakışır

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tadilat çalışmalarının devam ettiğini ek binada kırtasiye ve günlük dosyaların yer aldığı idari büroda küçük çaplı bir yangın olduğunu belirtti.

AFAD sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Bugün saat 05.00 sıralarında Başkanlığımızın tadilat çalışmalarının devam ettiği ek binada kırtasiye ve günlük dosyaların bulunduğu idari büroda küçük çaplı bir yangın çıkmış, yangın tüpleri ve yapılan müdahaleyle kısa sürede söndürülmüştür. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme devam etmektedir" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ASILSIZ İDDİA!

6'lı koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu AFAD binasında çıkan ufak yangına dair ilgili asılsız bir iddia ortaya attı. Kılıçdaroğlu, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddiasına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sert tepki gösterdi.

"İFTİRA ATMAK ANCAK SİZE YAKIŞIR"

İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, "Bir odadaki küçük bir yangın için bu kadar büyük bir iftira atmak ancak size yakışır. Siz videokonferans yöntemini de sonradan keşfettiğiniz için belki bilmiyor olabilirsiniz ama artık kamu kurumlarında resmi belgeler EBYS adı verilen dijital sistem üzerinde muhafaza ediliyor!" dedi.

HAMZA DAĞ'DAN SERT TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise sosyal medyadan sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Hamza Dağ şu şekilde tweet attı, "AFAD'ın ek hizmet binasında çıkan ufak çaplı yangın, hızlıca söndürülmüştür. Siz yarıda kesilen görüntülü konuşmayı teknoloji zannettiğiniz  için devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz." kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!