banner2

Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'kaset' korkusu sardı: Bel altı vuruşlar yanlış!

CHP Genel Başkanı ve Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, kendisi hakkında son günlerde ortaya atılan 'kaset' iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu. ABD'ye düzenlediği ziyaret sırasında çekildiği belirtilen bir kaydın olduğu duyumunu aldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, " siyasette 'bel altı vurmanın' yanlış olduğunu söyledi.

Gündem 05.05.2023, 11:59 05.05.2023, 15:26
Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'kaset' korkusu sardı: Bel altı vuruşlar yanlış!

Millet İttifakı'nın  adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı yayında hakkında çıkan son kaset iddialarına ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, kasedin ABD seyahati sırasında çekilebilmiş olabileceğini ifade etti.

"SES KASETİ VAR İDDİALARI"

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken siyaset kulislerini karıştıracak açıklamalar da peş peşe gelmeye devam ediyor. Çok konuşulacak son iddia ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'ses kaseti var' iddiaları.Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 2022 yılının Ekim ayında ani bir kararla ABD'ye bir ziyarette bulundu. 

YOLCULUĞU DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun gezisinin en dikkat çeken yönü ise New York'tan Washington DC'ye yolculuğu olmuştu.

PENSİLVANYA'DAN  WASHİNGTON'A GEÇTİ

Kılıçdaroğlu'nun iki nokta arasını hava yolu ile geçmesi beklenirken bu plan iptal edildi ve kara yolu ile Pensilvanya üzerinden Washington'a geçti. Ancak CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, ABD'de kimseye haber vermeden tam bu noktalarda 8 saat ortadan kaybolması ise tartışmaları beraberinde getirdi.

"HAMBURGER YEMEYE GİTTİK"

Kara yolu ile Pensilvanya üzerinden Washington'a giden Kılıçdaroğlu, ortadan kaybolduğu 8 saati "Hamburger yemeye gittik." diyerek geçiştirmişti.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV'de katıldığı canlı yayında, kendisi hakkında son günlerde ortaya atılan 'kaset' iddialarına değindi.

"ABD SEYAHETİMLE İLGİLİ OLABİLİR"

ABD'ye düzenlediği ziyaret sırasında çekildiği belirtilen bir kaydın olduğu duyumunu aldığını ifade eden Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: Karayoluyla önce New York'a gidip, küçük bir video çekmiştim ardından Washington'a geçmiştim. O yol da 8 saat sürüyor. O yol üzerinden bir şeyler yapmaya kurgular yapmaya çalışıyorlar diye bir bilgi geldi.

"NE VARSA AÇIKLAYIN"

Söz konusu kayıttan iktidarı sorumlu tutan CHP Lideri şöyle devam etti: Bu tablo panikte olduklarını gösteriyor. Açıklayın ne varsa, gizlimiz saklımız yok, evimizin mutfağını bile açtık.

"BİR DİZİ ÖNLEMLER ALDIK"

Kaydın yayınlanması durumunda bir saat içinde sahte olduğunu ortaya koyacaklarını öne süren CHP Lideri, "Bir dizi önlemler aldık, bunu saptayacak programlar var." dedi.

"BEL ALTI VURUŞLAR YANLIŞ"

Sözlerinin devamında siyasette 'bel altı vurmanın' yanlış olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şu açıklamada bulundu: Son 10 günde böyle bir şey yapılacağı söylendi. Ek bilgi gelmedi ama ben bunu açıkladım. Seyahatimle ilgili bir şey olduğu söylendi gelen bilgi öyleydi. Devletine saygı duyan namuslu bürokratlar var. İftirayla, karalama kampanyalarıyla, bel altı vuruşlarla yapılanların yanlış olduğunu biliyorlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!