Kar seferberliğinde AK Parti farkı! 'Hizmet belediyeciliği' örneği

İstanbul'da meteorolojinin uyarıları sonrası AK Partili belediyeler teyakkuza geçti. Birçok noktada kar küreme araçları bulundurulurken, ekipler yolların kapanmasına karşı acil müdahalede bulundu. Seyyar cafelerle vatandaşlara sıcak ikramlarda bulunuldu. İşte AK Parti'nin örnek 'hizmet belediyeciliği'...

Gündem 10.03.2022, 17:35 10.03.2022, 17:35
Abone ol
Kar seferberliğinde AK Parti farkı! 'Hizmet belediyeciliği' örneği

AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsmet Öztürk, karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. Şantiyede incelemelerde bulunan Kabaktepe, hazırlıklarla ilgili olarak personelden bilgi aldı. Önlemleri beğenen Kabaktepe, zorlu şartlarda görev yapacak personele kolaylıklar diledi.

KAĞITHANE BELEDİYESİ

Kağıthane Belediyesi ekipleri kar yağışının başlamasıyla sabahın erken saatlerinde sahaya indi. Kağıthane'de karla mücadele çalışmaları için görevlendirilen 400 kişilik ekip, ilçenin tüm mahallelerinde tuzlama çalışmalarına başladı. 

Belediyeye bağlı 25 kamyon, 25 kepçe ve 6 tuzlama aracı sahada 24 saat boyunca görev yapıyor. 

Belediye yolda oluşabilecek buzlanmaların önüne geçmek için de 5 bin toz tuz stokladı.

Kağıthane Belediyesi'nin Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde iş önceliği; hastalık, doğum, ölüm vakalarının yaşandığı sokaklar olacak. Kar yağışı ile birlikte yoğun şekilde hissedilen soğuklardan etkilenmemeleri için evsiz vatandaşlar, çevredeki otellere yerleştirilecek. 

BAĞCILAR BELEDİYESİ

Bağcılar Belediyesi, kar yağışının etkili olduğu ilçede 78 araç ve 575 personeliyle birlikte 24 saat sahada görev yapıyor. Karla Mücadele Timi’nin bir kısmı kar küreme, tuzlama ve temizlik çalışmaları için hazır beklerken diğer kısmı da soğuk havada vatandaşlara sıcak çay, çorba ikramı ihtiyaç sahiplerine ise kuru gıda dağıtıyor. 

SOKAK HAYVANLARI DA UNUTULMADI

Ayrıca yaşanabilecek yoğun kar yağışı öncesinde önlem olarak esnafa tuz dağıtıldı.
Oluşturulan 575 kişilik Karla Mücadele Timi’nin bir bölümü kar küreme, tuzlama ve temizlik çalışmaları için hazır beklerken bir kısmı da soğuk havada dışarıda olanlara sıcak çay, çorba ve kek ikramında bulundu. Meydan ve metro çıkışının olduğu noktalarda bulunan mobil araçlardan vatandaşlara yönelik ikram gün boyu devam etti. Evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine de süt, ekmek ile birlikte makarnadan pirince kadar çeşitli yiyeceklerin bulunduğu kuru gıda kolisi verildi. Sokak hayvanları için parklara da mama bırakıldı.

BEYOĞLU BELEDİYESİ

Beyoğlu Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Beyoğlu’nda tuzlama ve küreme çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz." ifadelerine yer verildi.

FATİH BELEDİYESİ

Fatih Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,

''Fatih'te kar var. Herhangi bir olumsuz yok, Ekiplerimizin tuzlama çalışmaları ilçemiz genelinde devam ediyor.'' dedi.

EYÜP SULTAN BELEDİYESİ

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ilçede kar yağışınak karşın yapılan çalışmaları sosyal medyada bu ifadelerle duyurdu:

"Kar yağışının başladığı andan itibaren 274 personel 14 iş makinesi 47 kar küreme aracı 30 kamyonla 29 mahallemizde sahadayız.''

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar belediyenin sosyal medya hesabından duyuruldu:

"Meteoroloji ve AFAD verileri doğrultusunda kar yağışına karşı 7/24 hazırız... Karla mücadele araçlarımız ve ekibimizle 24 saat teyakkuzda olacağız."

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da, yaptığı paylaşımla daima görev başında olduklarını duyurdu:

"İstanbul’da beklenen yoğun kar yağışına hazırız. Çözüm Merkezimiz de 24 saat görev başında.''

PENDİK BELEDİYE BAŞKANI

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, yaptığı paylaşımla sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın da unutulmadığını vurguladı:

"Karla mücadele çalışmalarımız kapsamında sokakta yaşayan hayvan dostlarımızı düzenli olarak beslemeye devam ediyoruz.''

ÜMRANİYE BELEDİYESİ

Ümraniye Belediyesi de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşlara acil durumlarda belediyeye ulaşabilecekleri telefon numarasını paylaştı:

"Zaman zaman etkisini artıran kar yağışına karşı ilçemiz genelinde olumsuzluk yaşanmaması adına ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!