banner2

Kahramanlar engel tanımıyor! Yardımlar karadan ve havadan depremzedelere ulaştırılıyor

Asrın felaketinin yaşandığı 6 Şubat'tan bu yana Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde deprem yardımları hem karadan hem de havadan afetzede ailelere ulaştırılıyor.

Gündem 23.02.2023, 01:28 23.02.2023, 01:57
Abone ol
Kahramanlar engel tanımıyor! Yardımlar karadan ve havadan depremzedelere ulaştırılıyor

Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık korkunç depremler 11 ilde büyük yıkıma yol açtı. Asrın felaketi olarak ifade edilen depremlerden en çok etkilenen yerlerden biri de Gaziantep'in Nurdağı ilçesi oldu.

Nurdağı'nda deprem sonrası evleri yıkılan ve ağır hasarlı olan afetzedelere ilk günden bu yana yardımlar devam ediyor.

Enkaz çalışmalarının bittiği ilçede yaralar gün geçtikçe sarılıyor.

"AİLELERİN EVLERİNE KADAR GÖTÜRÜP TESLİM EDİYORUZ"

Hem havadan askeri helikopterlerle hem de tırlarla çadır, yaşam malzemesi, gıda ve yakacak odun ile kömür, Nurdağı merkez ve köylerine dağıtılıyor.

Şırnak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde görevli depo sorumlusu Hazım Ücün, depremden bu yana binlerce çadırın dağıtıldığını ve şimdiye kadar ilçe genelinde vatandaşların yüzde 99'una bütün yardımların ulaştığını söyledi.

Nurdağı'nda 14 gündür çalıştıklarını belirten Ücün, "Gelen yardımları burada dağıtıyoruz. Birlik ve bütünlük içinde 22 araçla sürekli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Şimdiye kadar 8 bin battaniye, yatak, yorgan, 6 bin gıda malzemesi, 5 bin çadır dağıttık. Farklı depolardan da yardımlar devam ediyor. 200 ton kömür ve odun yardımı yapıldı. Aracı olmayanlara da güvenlik güçlerimiz evlerine kadar götürüyor. Konteyner kent kuruldu. Ailelerin evlerine kadar götürüp teslim ediyoruz.

Tüple çalışan ısıtıcılar dağıtıldı. 3 bin elektrikli ısıtıcı dağıtıldı. 40 bin koli su dağıtıldı. Devletimiz ve milletimiz sağ olsun günlük 20 tır malzeme geliyor. Genel anlamda yüzde 99 vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Şimdi kıyafet dağıtımına önem veriyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!