banner2

İstanbulluyu daha zor günler bekliyor! İBB ihaleyi yine CHP'li Özgür Karabat'ın çalıştığı şirkete verdi

İstanbullular için çile haline gelen toplu ulaşımda her gün kaza yapan, arızalanan, yanan İETT araçları vatandaşların can güvenliğini riske aatarken İBB, tüm bunları gözardı ederek ihaleyi yeniden CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın Mali Müşaviri olduğu şirkete verdi.

Gündem 29.09.2022, 14:02 29.09.2022, 14:54
Abone ol
İstanbulluyu daha zor günler bekliyor! İBB ihaleyi yine CHP'li Özgür Karabat'ın çalıştığı şirkete verdi

İstanbul'da ulaşım beceriksiz İBB yönetiminin adrese teslim ihaleleri nedeniyle çileye dönüşürken vatandaşların can güvenliği de tehlike altında olmaya devam ediyor. Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'de adrese teslim bir ihale daha yaşandı.

2023 İHALESİNİN İLKİ YİNE AYNI ŞİRKETE

2019-2022 yılları arasında maliyeti 2 milyar 114 milyonn TL olan İETT'nin bakım ve onarım ihalelerini CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın Mali Müşaviri olduğu Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş'ye veren yönetim 2023 yılı İETT ihalesinin ilkini yine aynı şirkete verdi.

SKANDALLAR SİLSİLESİ

2019-2022 yılları arasında 2 milyar 114 milyon TL'lik 15 İETT ihalelerinin CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın mali müşaviri olduğu Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş'ye verilmesiyle başlayan skandallar serisi bu yıl da devam etti.

76 MİLYON 180 BİN 500 TL'YE İHALEYİ KAPTI

İETT 2 Ağustos tarihinde otobüsler için bakım ve onarım ihalesine çıktığını duyurdu. 1 Eylül tarihinde gerçeleşen ihalenin sonucu ise dün açıklandı. İhaleyi kazanan firmanın değişmediği CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın Mali Müşavirliğini yaptığı Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş 2022-2022 yıllarını kapsayan ilk ihalesini 76 milyon 180 bin 500 TL'ye aldı.

DİĞER FİRMA İHALEDEN EL ÇEKTİRİLDİ

İETT tarafından yapılacağı duyurulan ihalenin ardından 9 firmanın ihale dokümanını indirdiği görüldü. İhalenin yapıldığı gün 2 istekli firmanın teklif verdiği ihaleye Karabat'ın Mali Müşavirliğini yaptığı firma geçerli teklif veren tek firma oldu. Diğer istekli firmanın dosyalarının eksik olduğu iddiasıyla ihaleden el çektirilmesi sonrasında Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş bir kez daha İBB'den İETT otobüslerinin bakım ve onarım ihalesini almayı başardı.

1 AYDA 134 TANE ARAÇ ARIZA KAYDI NEDENİYLE GARAJA ÇEKİLDİ

Mercedes marka araçların bakım ve onarım işinin Mercedes-Benz Türk A.Ş'ye verilmeyip, CHP İstanbul Milletvekili Karabat'ın Mali Müşaviri olduğu firmaya verilmesinin ardından 1 Aralık 2021 ila 31 Aralık 2021 arasında Capacity model araçlardan 134 tanesi arıza kaydı sebebiyle Edirnekapı garajına döndüğü, Conecto model araçların da 244 tanesinin arıza kaydı sebebiyle Hasanpaşa garajına döndüğü, toplamda 378 aracın 1 ay içinde seferden çekildiği rapor edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!