banner2

HDP'li vekilden Altılı Masa'ya gözdağı! 'Cumhurbaşkanı Yardımcılığını en çok biz hakediyoruz'

Dağılıp bir araya gelen Altılı Masa'da krizin yeni adı HDP oldu. İYİ Parti ve Demokrat Parti HDP ile masaya oturmayız diyerek tavrını ortaya koyarken masanın diğer üyeleri HDP ile ittifaka onay veriyor. Tüm bunlar olurken HDP'li vekil Ali Kenanoğlu, masada yeni kaosa neden olacak bir açıklama yaptı. Kenanoğlu, "Her biri cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık alıyor. HDP gidecek ortak aday seçilmesi için oy kullanacak ama hiçbir şey konuşamayacak, hiçbir şart ortaya koyamayacak. Siz bakanlık yüzünden, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı üzerinden birbirinize girdiniz masayı dağıtıyordunuz. Bırakın da HDP bir ortak adayı destekleyecekse isteklerini, taleplerini ortaya koysun. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı'nı en çok hakeden partiyiz." dedi.

Gündem 17.03.2023, 18:30 17.03.2023, 18:42
Abone ol

Türkiye seçim sathına girerken kaos dolu bir adaylık süreci geçiren Altılı Masa'da tam uzlaşı olmasa da aday Kemal Kılıçdaroğlu oldu. 

Adayın belli olmasının ardından masanın altındaki PKK'nın Meclis'teki eli HDP'den Kılıçdaroğlu'na adaylık tebriği geldi. Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP'nin 18 Mart'ta görüşeceği açıklanmıştı ancak görüşme HDP tarafından ertelendi. 

HDP'Lİ İSİMDEN ÇOK TARTIŞILACAK AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan HDP'li Ali Kenanoğlu masadaki küçük ortakalrı kızdıracak açıklamalarda bulundu. Kenanoğlu masadan beklentilerini açıkladı. Millet İttifakı'na tepki gösteren HDP'li vekil, "HDP isteklerini, taleplerini ortaya koyabilmeli" dedi.

CHP DIŞINDA DİĞER PARTİLERİN OY ORANI BİR HDP ETMİYOR

Kenanoğlu Altılı Masa'ya bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. İşte o açıklama:

Millet İttifakı içerisinde CHP dışındaki partilerin mevcut oylarına baktığınız zaman tamamını toplasanız HDP kadar yapmıyor. Her biri cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık alıyor. HDP gidecek ortak aday seçilmesi için oy kullanacak ama hiçbir şey konuşamayacak, hiçbir şart ortaya koyamayacak.

BIRAKIN DA HDP TALEPLERİNİ ORTAYA KOYSUN

Siz bakanlık yüzünden, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı üzerinden birbirinize girdiniz masayı dağıtıyordunuz. Bırakın da HDP bir ortak adayı destekleyecekse isteklerini, taleplerini ortaya koysun."

YÜZDE 13 OYUYLA HİÇBİR ŞEYE LAF ETMEYECEK 

Şöyle bir şey yok siyasette 'Siz bize oy verin bize güvenin' siyasette vatandaş siyasetçiye güvenebilir ama partiler arasında güven esasına dayalı ülkeler arasında güven esasına dayalı siyaset yürütülmez. Oturulur, uzlaşılır ve yol yürünür. Yüzde 13 seçmeniyle sesini kesecek, hiçbir laf etmeyecek, hiçbir şeye karışmayacak

YOK BÖYLE BİR DÜNYA

Siz bir sürü kavga edeceksiniz işinize gelmediği anda masayı bile terk etmeyi göze alacaksınız. HDP bunu dahi yapmayacak ama buna rağmen HDP ağzını açmadan size oy verecek. Yok böyle bir dünya, demokrasi. Kaldı ki en çok hak eden partiyiz. Bakanlık olsun, koltuk açısından en çok hak eden partiyiz. Bu mevcut birlikteliğe hizmet etmek açısından söylüyorum bunu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!