banner2

HDP 'Kılıçdaroğlu'nun ziyaretini biz erteledik' dedi: Hassasiyet değil program yoğunluğu

HDP'den Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin ertelenmesi ile ilgili açıklama geldi. CHP'li kaynaklar Kılıçdaroğlu'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi sebebiyle ertelendiğini iddia ederken HDP ise erteleme talebinin HDP'nin program yoğunluğu dolayısıyla kendilerinden gittiğini belirtti.

Gündem 17.03.2023, 12:51 17.03.2023, 14:19
Abone ol

HDP'den Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin ertelenmesine ilişkin açıklama geldi. CHP'li kaynaklar ziyaretin 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle ertelendiğini öne sürerken HDP ise ertelme talebini Kılıçdaroğlu'nun değil kendilerinin yaptığını belirtti ve Çanakkale Zeferi ve Afrin'in kurtuluşunu hiçe sayarak program yoğunluğunu gerekçe gösterdi. 

'PROGRAM YOĞUNLUĞU NEDENİYLE TALEP BİZDEN GİTTİ'

HDP'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sel felaketi nedeniyle Eş Başkanlarımız sahada, oluşan program yoğunluğu nedeniyle talep bizden gitti.

KILIÇDAROĞLU MİTHAT SANCAR VE PERVİN BULDAN İLE GÖRÜŞECEKTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 18 Mart Cumartesi günü HDP'yi ziyaret etmesi ve partinin eş genel başkanı Mithat Sancar ve Pervin Buldan’la görüşmesi bekleniyordu. HDP’nin de bu görüşmenin ardından cumhurbaşkanı adayı konusunda son kararını vereceği biliniyordu.

ÇANAKKALE ZAFERİ DEĞİL PROGRAM YOĞUNLUĞU SEBEBİYLE ERTELENDİ

CHP'li kaynaklar Kılıçdaroğlu'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle kenti ziyaret edeceği için görüşmenin cuma gününe alınmasını talep ettiklerini belirtirken HDP ise görüşmeyi kendilerinin ertelediğini söyledi ve partinin başka programları olduğunu belirtti. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Kılıçdaroğlu ise HDP'nin ziyaretinin ertelenmesine ilişkin soruya "Onu bana sormayacaksınız, ev sahibine soracaksınız" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!